Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ajo çfarë nuk u pa në media! Aktivistja shqiptare, debat me kryeministrin Rama në Nju Jork

Ajo çfarë nuk u pa në media! Aktivistja shqiptare, debat me kryeministrin Rama në Nju Jork
November 13
16:56 2016

Është bërë me dije nga media të ndryshme se kryeministri Rama ndodhet në Nju Jork për një ekspozitë personale pikturash. Mirëpo gjatë kohës kur kryeministri po priste pyetje nga salla, një situatë e pakëndshme është krijuar pasi një aktiviste e quajtur Eriola Pira, që jeton në Bruklin, ka bërë një pyetje për ta vënë në vështirësi z. Rama.

Biseda ka ndodhur e gjitha në gjuhën angleze, por e ka zbardhur gazeta “Panorama”.

Më poshtë mund të ndiqni debatin e plotë, ndërkohë që në gjuhën angleze mjafton të shikoni videon.

d1

d2

d3

Shperndaje