Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

A po vjen fundi? Në qershor parashikohet Lufta e Tretë Botërore

A po vjen fundi? Në qershor parashikohet Lufta e Tretë Botërore
April 04
14:32 2016

Ricardo Salazar është një pastor i cili mendon se është një Nostradamus i ri. Ai gjithashtu është me profesion jurist, jeton në Japoni dhe ka në plan të ndërtojë foltoren më të madhe të krishterë në botë.

Sipas tij, Kina dhe Rusia do të nisin një luftë me Amerikën, 3 muaj pasi Europa të mbyllë të gjithë kufijtë kundrejt valës së refugjatëve.

Ky parashikim është bërë përpara se refugjatët sirianë të bëheshin një nga temat më të diskutuara në botë.

Gjithashtu një tjetër parashikim që ky pastor bën është që pas luftës, në datën 16 maj, Toka do të pësojë një goditje të fortë nga një asteroid i madh dhe do të shkaktojë vdekjen e më shumë se 1 miliard njerëzve.

Ricardo Salazar pretendon se ka komunikuar me Zotin dhe se ai është ngarkuar si transmetues i lajmeve për parashikimet ndaj të ardhmes.