Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

300 qytetarë, mes tyre gra dhe fëmijë të bllokuar tek Citypark. Do të evakuohen me gomone

300 qytetarë, mes tyre gra dhe fëmijë të bllokuar tek Citypark. Do të evakuohen me gomone
November 30
22:14 2017

Disa qytetarë kanë mbetur të bllokuar në qendrën tregëtare City Park, si pasojë e përmbytjes.

Nga të dhënat mësohet se janë rreth 300 qytetarë, mes të cilëve gra dhe fëmijë, që kanë mbetur të bllokuar, ndërsa Forcat e Armatosura janë angazhuar në një operacion evakuimi.

Sipas Syri.net pritet që për të larguar qytetarët nga ambientet e qendrës tregëtare do të përdoren gomonet.

Komento
Shperndaje