Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

20 tërmete godasin jugun e Shqipërisë në 24 orët e fundit

May 20
08:52 2018

Një sërë tërmetesh goditën vendin tonë gjatë mbrëmjes së djeshme. Instituti i Gjeoshkencave njofton se janë regjistruar 20 tërmete me intensitet të ulët.

Sipas regjistrimeve, lëkundjet e fundit të tërmetit janë ndjerë në Zhulat të Gjirokastrës me një magnitudë prej 2.6 ballë dhe thellësi 5 km.

Sipas Ballkanweb lëkundje të shumta janë ndjerë në fshatin Vermik në Vlorë, në të cilin kanë ndodhur 8 tërmete të vegjël, ndërsa tre tërmete janë regjistruar në fshatin Bolenë në Dhërmi.

Tërmeti më i fuqishëm 4 ballë u ndje po në fshatin Vermik të Vlorës.

Një sërë tërmetesh goditën vendin tonë gjatë mbrëmjes së djeshme. Instituti i Gjeoshkencave njofton se janë regjistruar 20 tërmete me intensitet të ulët.

Sipas regjistrimeve, lëkundjet e fundit të tërmetit janë ndjerë në Zhulat të Gjirokastrës me një magnitudë prej 2.6 ballë dhe thellësi 5 km.

Lëkundje të shumta janë ndjerë në fshatin Vermik në Vlorë, në të cilin kanë ndodhur 8 tërmete të vegjël, ndërsa tre tërmete janë regjistruar në fshatin Bolenë në Dhërmi.

Tërmeti më i fuqishëm 4 ballë u ndje po në fshatin Vermik të Vlorës.

 

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje