Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

16 foto të personave “pa ngjyrë” në mbështetje të kauzës #BlackLivesMatter

16 foto të personave “pa ngjyrë” në mbështetje të kauzës #BlackLivesMatter
July 13
13:29 2016

 

Pavarësisht se media dhe policia po përpiqen ta shfaqin brutalitetin policor si një “luftë” mes të bardhëve dhe njerëzve me ngjyrë, shumë persona të bardhë kanë dalë në mbështetje të kauzës #BlackLivesMatter.

Vrasja e Philando Castile  dhe Alton Sterling nxori edhe një herë në rruga mijëra persona, të cilët kundërshtonin brutalitetin e policisë ndaj personave me ngjyrë.

Galeria e mësipërme do t’ju tregojë disa nga fotot, në të cilat tregohet se të bardhë dhe me ngjyrë janë bërë bashkë për të qenë të barabartë.

Komento
Etiketimet
Shperndaje