Blitz | Kliko dhe Informohu

Lajme

Shokojnë mediat britanike: Shqiptarët konsumatorët më të mëdhenj të kokainës në botë!

    Shokojnë mediat britanike: Shqiptarët konsumatorët më të mëdhenj të kokainës në botë!

Prevalenca e përdorimit është e reflektuar në hartë me ngjyra të ndryshme, ku ngjyrat me të errëta tregojnë për nivele më të larta të përdorimit të kokainës. Sipas mediave britanike

Lexo me Shume

Italianët kërkojnë arrestimin e Haki Çakos sonte: I implikuar dhe mund të prishë provat

    Italianët kërkojnë arrestimin e Haki Çakos sonte: I implikuar dhe mund të prishë provat

Ndërsa prokuroria pret vendimin e Këshillit të Mandateve për imunitetin e Saimir Tahirit, një tjetër lojë nervash po luhet në Tiranë. Burime nga institucioni i akuzës kanë bërë të ditur

Lexo me Shume

Tahiri deklaron: 30 deputetë të opozitës udhëtojnë me banditë në makinë. Di më shumë nga ç’mund të them!

    Tahiri deklaron: 30 deputetë të opozitës udhëtojnë me banditë në makinë. Di më shumë nga ç’mund të them!

Ish-ministri Saimir Tahiri ka treguar për herë të parë se ka përgjuar deputetët e opozitës gjatë 4 viteve që ishte në detyrë. Tahiri eshte shprehur se informacionet e tij janë

Lexo me Shume

Ish-ministri Tahiri: Nuk e dija kujt ia shita makinën. Habilajt kushërinjtë e rangut të 10

    Ish-ministri Tahiri: Nuk e dija kujt ia shita makinën. Habilajt kushërinjtë e rangut të 10

sonte në studion e emisionit Opinion ka deklaruar se me Habilajt nuk e lidh asgjë dhe nuk ka pasur asnjëherë marrëdhënie me ta. Ish-ministri ka vënë në dukje se ka

Lexo me Shume

Tahiri në Opinion: Unë nuk e kam kërcënuar Ramën. Nuk kam shkelur ligjin

    Tahiri në Opinion: Unë nuk e kam kërcënuar Ramën. Nuk kam shkelur ligjin

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri sapo ka mbërritur në emisionin “Opinion” për të folur për përgjimet, akuzat dhe hetimet ndaj tij. Kjo është hera e parë që Saimir Tahiri shfaqet

Lexo me Shume

Ish-ministri i Drejtësisë: Rama vendosi burgosjen e Tahirit, të ndalet kjo poshtërsi

    Ish-ministri i Drejtësisë: Rama vendosi burgosjen e Tahirit, të ndalet kjo poshtërsi

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar mbi çështjen “Tahiri” duke e quajtur si gjyq politik.     Në një mesazh në faqen e tij të ‘Facebook’-ut Manjani, theksoi se

Lexo me Shume

Rama: “Uroj që Saimiri të provojë që s’ka lidhje me këtë histori kriminelësh.”- Tahiri: “S’keni parë gjë akoma”

    Rama: “Uroj që Saimiri të provojë që s’ka lidhje me këtë histori kriminelësh.”- Tahiri: “S’keni parë gjë akoma”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas kërkesës së Prokurorisë për arrestimin e Saimir Tahirit. Në një status në rrjete sociale Rama është shprehur se në rastin në fjalë

Lexo me Shume

Nëse ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri arrestohet, sa vite burg rrezikon?

    Nëse ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri arrestohet, sa vite burg rrezikon?

Deri më tani dimë se Prokuroria për Krime të Rënda e akuzoi ish-ministrin e Punëve të Brendshme, Saimir Tahirin për dy vepra të rënda penale, atë të “Trafikut të narkotikëve”,

Lexo me Shume

Saimir Tahiri mbahet nën vëzhgim nga SHISH, i bllokohet edhe pasaporta!

  Saimir Tahiri mbahet nën vëzhgim nga SHISH, i bllokohet edhe pasaporta!

  Pak orë më parë, Prokuroria kërkoi arrestimin e ish-ministrit Tahiri dhe heqjen e imunitetit nga Parlamenti. Ndërkohë tani Tahirit

Lexo me Shume

Në Babicë të vogël!

  Në Babicë të vogël!

Nga Anduena Llabani   Një ditë pas lajmit të arrestimit të Habilajve në Itali dhe publikimit të përgjimeve nga prokuroria

Lexo me Shume

Basha: “Dënoj përpjekjet e Çakos për të tërhequr vëmendjen nga çështja “Habilaj”, të arrestohet Tahiri”

  Basha: “Dënoj përpjekjet e Çakos për të tërhequr vëmendjen nga çështja “Habilaj”, të arrestohet Tahiri”

Duke komentuar sekuestrimin e 10 tonë lëndësh narkotikë mbrëmjen e së mërkurës në Vlorë, kryetari i PD Lulzim Basha ka

Lexo me Shume

Konfirmohet nga Prokuroria: Droga që u sekuestrua në Babicë/Vlorë i përket grupit të Habiljave

  Konfirmohet nga Prokuroria: Droga që u sekuestrua në Babicë/Vlorë i përket grupit të Habiljave

Një hetim disa mujor i Prokurorisë për Krime të Rënda u finalizua me zbulimin e një sasie të konsiderueshme lënde

Lexo me Shume

“19 tetori”, Dita e “Lumturimit” të Nënë Terezës

  “19 tetori”, Dita e “Lumturimit” të Nënë Terezës

Plot katërmbëdhjetë vite më parë (19 tetor 2003), Nënë Tereza u shpallë e “Lumturuar” nga Papa Gjon Pali II. Në maj

Lexo me Shume

LAJM I FUNDIT: Tre qeli “VIP ” paraburgimi gati të presin të arrestuarit për drogën…Arrestimet çështje orësh…

  LAJM I FUNDIT: Tre qeli “VIP ” paraburgimi gati të presin të arrestuarit për drogën…Arrestimet çështje orësh…

Nga Anduena Llabani Vlore, kapen 10 ton drogë në shtëpinë e nipit të Habilajve Babica është kthyer në një shesh

Lexo me Shume

Whatsapp, Facebook apo Viber? Publikohet raporti: Ja cilin aplikacion përdorin më shumë shqiptarët

  Whatsapp, Facebook apo Viber? Publikohet raporti: Ja cilin aplikacion përdorin më shumë shqiptarët

Sigurisht që në shekullin e internetin në të cilin po jetojmë, aplikacionet e komunikimit janë kthyer në një domosdoshmëri. Megjithatë

Lexo me Shume

PD-LSI, “fronti i bashkuar opozitar” kërkon zgjedhje të parakohshme

  PD-LSI, “fronti i bashkuar opozitar” kërkon zgjedhje të parakohshme

Partitë opozitare janë bashkuar në atë që e kanë quajtur “fronti i bashkuar opozitar”. Ata kërkojnë rrëzimin e qeverisë dhe

Lexo me Shume

Gjykata i dha masën “arrest shtëpie”, deputeti shqiptar shfaqet në Kuvend!

Gjykata i dha masën “arrest shtëpie”, deputeti shqiptar shfaqet në Kuvend!

  Vendimet e Gjykatës janë të detyrueshme për t’u zbatuar nga çdo qytetar i një vendi, edhe nëse kjo prek

Lexo me Shume

Pas çështjes ‘Habilajt’ flet Dritan Demiraj: “E vërteta do të dalë në dritë dhe do të verboi politikën e korruptuar”

  Pas çështjes ‘Habilajt’ flet Dritan Demiraj: “E vërteta do të dalë në dritë dhe do të verboi politikën e korruptuar”

Ish-ministri teknik i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj ka reaguar lidhur me dosjen ‘Habilaj’, pas arrestimit të Moisi Habilajt, kushëririt

Lexo me Shume

Xhafaj flet për dosjen “Habilaj”: “Do pres përfundimet, kur flet drejtësia s’ka pse flet ministria”

  Xhafaj flet për dosjen “Habilaj”: “Do pres përfundimet, kur flet drejtësia s’ka pse flet ministria”

Në daljen publike para mediave, ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj nuk u ka shpëtuar pyetjeve të gazetarëve për

Lexo me Shume

Petrit Vasili: Frika e Edi Ramës është pa shërim si Ledi Makbeth, që u çmend nga gjaku i krimeve në duart e saj

  Petrit Vasili: Frika e Edi Ramës është pa shërim si Ledi Makbeth, që u çmend nga gjaku i krimeve në duart e saj

Pas zbulimit të përgjimeve të Habilajve, kreu LSI-së, Petrit Vasili, ka deklaruar sot se Kryeministri Edi Rama ka vdekur moralisht.

Lexo me Shume

Burrë e grua mbi vinç: “Do hidhemi”, duke kërkuar të shkojnë në vendngjarje Veliaj e Nikolla

  Burrë e grua mbi vinç: “Do hidhemi”, duke kërkuar të shkojnë në vendngjarje Veliaj e Nikolla

Mëngjesin e sotëm një çift bashkëshortësh nga Lesha kanë hipur në një vinç në afërsi të Pallatit të Kulturës në

Lexo me Shume