Blitz

 Breaking News

“Ky virus ekziston që prej 50 vitesh, mos kini frikë, është politikë”- habit Robert Berisha

“Ky virus ekziston që prej 50 vitesh, mos kini frikë, është politikë”- habit Robert Berisha
March 20
20:43 2020

Ndërkohë që bota është gjunjëzuar para “armikut të panjohur”, virusit Covid-19, Robert Berisha i cili është futur nga qeveria kosovare në karantinë ka lëshuar një tjetër deklaratë të çuditshme.

Sipas tij, ky virus është si një grip normal, ka ekzistuar që prej 50 vitesh dhe e gjitha kjo po bëhet për shkaqe politike.

Të paktën kështu u shpreh këngëtari në një lidhje direkte me “Shqipëria Live”.

Share