Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
  • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
  • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
  • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
  • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
  • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
  • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
  • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
  • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
  • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
  • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Fevzi, ndaje mendjen!

Fevzi, ndaje mendjen!
November 28
15:59 2016

Moderatori dhe shkrimtari i njohur Blendi Fevziu ka postuar mëngjesin e sotëm një foto nga shpallja e Pavarësisë në vitin 1912.

Në llogarinë e Instagram-it, ai e ka postuar foton me diçiturën 1913, por pasi ka ndeshur në reagimet e komentuesve që i thonë të rregullojë datën, ai ka shkruar se fotoja është shkrepur pikërisht në vitin 1913, pra një vit pas shpalljes së Pavarësisë.

Por diçka ndryshe ka ndodhur në Facebook, kur Blendi përkundër asaj që shkroi dhe reagoi në Instagram, diçiturën e fotos e shkruan 1912 dhe jo 1913.

Ndërkohë që gjithashtu këtu reagon pas komenteve duke shkruar: “Fotoja po, 28 Nëntor 1913. Por e kam futur për përvjetorin e Pavarësisë”.

Pas gjithë kësaj ngatërrese mes Instagram-it e Facebook-ut, na mbetet t’i themi Fevziut: “Ndaje mendjen! Është 1912, apo 1913?”.  /Blitz.al/

Kjo është fotoja e publikuar në Facebook:

blendi-fevziu

 

Ndërkohë që kjo është fotoja e publikuar në Instagram dhe reagimi i Fevziut poshtë saj pas komenteve të qytetarëve:

blendi-2

Komento
Shperndaje