Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Fevzi, ndaje mendjen!

Fevzi, ndaje mendjen!
November 28
15:59 2016

Moderatori dhe shkrimtari i njohur Blendi Fevziu ka postuar mëngjesin e sotëm një foto nga shpallja e Pavarësisë në vitin 1912.

Në llogarinë e Instagram-it, ai e ka postuar foton me diçiturën 1913, por pasi ka ndeshur në reagimet e komentuesve që i thonë të rregullojë datën, ai ka shkruar se fotoja është shkrepur pikërisht në vitin 1913, pra një vit pas shpalljes së Pavarësisë.

Por diçka ndryshe ka ndodhur në Facebook, kur Blendi përkundër asaj që shkroi dhe reagoi në Instagram, diçiturën e fotos e shkruan 1912 dhe jo 1913.

Ndërkohë që gjithashtu këtu reagon pas komenteve duke shkruar: “Fotoja po, 28 Nëntor 1913. Por e kam futur për përvjetorin e Pavarësisë”.

Pas gjithë kësaj ngatërrese mes Instagram-it e Facebook-ut, na mbetet t’i themi Fevziut: “Ndaje mendjen! Është 1912, apo 1913?”.  /Blitz.al/

Kjo është fotoja e publikuar në Facebook:

blendi-fevziu

 

Ndërkohë që kjo është fotoja e publikuar në Instagram dhe reagimi i Fevziut poshtë saj pas komenteve të qytetarëve:

blendi-2

Shperndaje