Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Evropa nuk e pranon Erdogan, avioni ende ne qiell

Evropa nuk e pranon Erdogan, avioni ende ne qiell
July 16
00:42 2016

 

Pas refuzimit të Gjermanisë dhe Italisë, mesa duket shpëtimin Erdogan po përpiqet ta gjejë në Londër.

Sipas burimeve të ndryshme nga tabloidët amerikanë dhe italianë thuhet se avioni privat I presidentit turk I është drejtuar kryeqytetit të Mbretërisë së Bashkuar.

Akoma nuk është bërë e ditur nga autoritetet londineze nëse Erdogan do të përfitojë azil politik apo jo.

Shperndaje