Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Arrestohen 6 persona për masakrën në Bruksel

Arrestohen 6 persona për masakrën në Bruksel
March 25
08:27 2016

Pasi pas sulmeve terroriste të së martës, autoritetet belge kanë qenë në punë të vazhdueshme për të kapur jo vetëm autorët, por edhe persona që mund të përbëjnë rrezik në të ardhmen.

Policia belge ka arrestuar 6 persona në afërsi të Brukselit. Në vendin e arrestimit të tyre janë gjetur më parë  eksplozivë, ndaj dhe policia beson se të arrestuarit kanë ndihmuar në sulmin e së martës. Gjithashtu personat kishin me vete mjete dhe objekte që lidhen me bombat dhe materiale të tjera që plasin.

Shperndaje