Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Aksident i rëndë në Burrel, çifti i turistëve zviceranë transportohen me helikopter drejt Tiranës

Aksident i rëndë në Burrel, çifti i turistëve zviceranë transportohen me helikopter drejt Tiranës
September 13
13:43 2019

Një çift turistësh zviceran janë përfshirë mesditën e sotme në një aksident rrugor në qytetin Burrelit.

“Syri.net”  raporton se bazuar në të dhënat paraprake turistët kanë marrë dëmtime të rënda në pjesën e shtyllës kurrizore.

Ata janë dërguar me urgjencë me helikopter drejt Spitalit të Traumës në Tiranë, ku gjendja e tyre vijon të jetë e rëndë.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, ndërkohë policia po punon për zbardhjen e ngjarjes../Blitz.al/

 

Share