Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Banesat e dëmtuara nga tërmeti/ Lihen në burg ish-kryekomunarët e Farkës e Kasharit dhe 5 të tjerë

    Banesat e dëmtuara nga tërmeti/ Lihen në burg ish-kryekomunarët e Farkës e Kasharit dhe 5 të tjerë

Gjykata Penale e Tiranës ka dhënë sot vendimin për 30 të arrestuarit në lidhje me dosjen e tërmetit të 26 nëntorit të 2019, teksa 11 janë ende në kërkim. Në burg

Read Full Article

Policia Rrugore kontrolle gjatë natës, shpejtësi deri në 191 km në orë. 20 shoferë dërgohen në komision

    Policia Rrugore kontrolle gjatë natës, shpejtësi deri në 191 km në orë. 20 shoferë dërgohen në komision

Policia Rrugore ka ushtruar kontrolle gjatë natës së kaluar në disa akse. Një gjë e tillë ka ndodhur edhe në rrugën interurbane Tiranë- Durrës-Tiranë ku janë kryer kontrolle të pandërprera

Read Full Article

Shpenzimet për restorante dhe hotele, ja ku renditen shqiptarët

    Shpenzimet për restorante dhe hotele, ja ku renditen shqiptarët

Për një vend si Shqipëria, ku të ardhurat janë të ulëta, sigurisht që shpenzimet për restorante dhe hotele do të kenë një peshë të ulët në totalin e shpenzimeve, të

Read Full Article

Arti në zi/ Ndahet nga jeta Xhevdet Ferri

    Arti në zi/ Ndahet nga jeta Xhevdet Ferri

Kinematografia shqiptare ka humbur një ndër aktorët më të mirë të saj. Diten e sotme njoftohet se ka ndërruar jetë aktori Xhevdet Ferri. Ai vuante nga një sëmundje e pashërueshme

Read Full Article

Tiranë/Hidhet nga kati i 12-të i pallatit, ndërron jetë 33-vjeçari

    Tiranë/Hidhet nga kati i 12-të i pallatit, ndërron jetë 33-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e së enjtes në Tiranë, ku një 33-vjeçar është hedhur nga kati i 12-të i pallatit. Sipas burimeve nga policia, rreth orës 06:58,

Read Full Article

Emri/ Plagoset me armë zjarri 23-vjeçari në Elbasan

    Emri/ Plagoset me armë zjarri 23-vjeçari në Elbasan

Një 23-vjeçar është plagosur në mes të natës në qytetin e Elbasanit. I plagosuri është Kei Piu , 23 vjeç, banues në Elbasan, i cili si pasojë është dërguar në

Read Full Article

“Nuk ka njeri në botë që mund të mohojë Masakrën e Reçakut”, Thaçi mesazh të prerë Vuçiç: Një ditë do jepni llogari për gjenocidin

    “Nuk ka njeri në botë që mund të mohojë Masakrën e Reçakut”, Thaçi mesazh të prerë Vuçiç: Një ditë do jepni llogari për gjenocidin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në prani edhe të homologut shqiptar, Ilir Meta, ka përkujtuar sot 21-vjetorin e një ndër masakrat më të mëdha ndaj popullit kosovar, Masakrën e Reçakut.

Read Full Article

Shpërthim i fuqishëm në një byrektore në Tiranë, plagosen punonjëset

    Shpërthim i fuqishëm në një byrektore në Tiranë, plagosen punonjëset

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Yzberisht të Tiranës, i shkaktuar nga mos funksionimi i bomblave të gazit. Sipas “Balkanweb” janë lënduar pronarja Ardjana Mesi dhe

Read Full Article

Aksident në Bllok/ Makina kthehet përmbys, shoferja përfundon në spital

Mëngjesin e sotëm, një aksident ka ndodhur në zonën e Bllokut, në Tiranë. Nga fotot e siguruara nga “BalkanWeb”, një

Read Full Article

Dëshmia tronditëse/ E mbytën në rezervuar, 16-vjeçari: Drita u përdhunua para se të vritej

  Dëshmia tronditëse/ E mbytën në rezervuar, 16-vjeçari: Drita u përdhunua para se të vritej

Dëshmi tronditëse për krimin makabër në Fier të ndodhur më 5 janar e të zbuluar më 7 janar. Detaje të

Read Full Article

Ora News në bashkëpunim me kompaninë daneze verifikon investimet në rrugë

  Ora News në bashkëpunim me kompaninë daneze verifikon investimet në rrugë

Ndërtimi i rrugëve, cilësia dhe standardet prej vitesh mbeten shqetësimi kryesor në Shqipëri. Për këtë arsye për herë të parë

Read Full Article

Gruaja denoncon ish-burrin polic: Ka pasur 50 gra, i rrihte dhe i nxirrte lakuriq. Na drejtonte armën mua dhe fëmijëve

  Gruaja denoncon ish-burrin polic: Ka pasur 50 gra, i rrihte dhe i nxirrte lakuriq. Na drejtonte armën mua dhe fëmijëve

Rubrika “Shihemi në Gjyq” në emisionin “E Diela Shqiptare” në Tv Klan solli historinë e pazakontë të zonjës Deliko, e

Read Full Article

Dëbora pushton Juglindjen e vendit, situata në zonat turistike

  Dëbora pushton Juglindjen e vendit, situata në zonat turistike

Mëngjesi i ditës së sotme ka gjetur të zbardhuar nga dëbora pjesën më të madhe të zonës malore në Juglindje

Read Full Article

Policia kontrolle gjatë natës në Tiranë, shpejtësi deri në 170 km në orë

  Policia kontrolle gjatë natës në Tiranë, shpejtësi deri në 170 km në orë

Policia Rrugore në orët e vona të mbrëmjes së djeshme ka pezulluar 17 patenta në Tiranë, duke ndëshkuar kështu drejtuesit

Read Full Article

Firmoset marrëveshja, Turqia do të ndërtojë 500 banesa në Laç, Rama: Do zëvendësohen godinat e rrënuara nga tërmeti

  Firmoset marrëveshja, Turqia do të ndërtojë 500 banesa në Laç, Rama: Do zëvendësohen godinat e rrënuara nga tërmeti

Kryeministri Edi Rama priti këtë paradite ministrin turk të Mjedisit, Murat Kurum, me të cilin nënshkroi marrëveshjen e bashkëpunimin për

Read Full Article

Zjarr në Spitalin e Durrësit, evakuohen pacientët, 5 prej tyre dërgohen në Tiranë

  Zjarr në Spitalin e Durrësit, evakuohen pacientët, 5 prej tyre dërgohen në Tiranë

Spitali i Durrësit është përfshirë nga flakët gjatë orëve të para të mesnatës. Zjarri ka rënë në sektorin e Kirurgjisë

Read Full Article

“Turizmi për Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”- Samiti Rajonal në ndihmë të të prekurëve nga tërmeti

  “Turizmi për Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”- Samiti Rajonal në ndihmë të të prekurëve nga tërmeti

Tërmeti i 26 nëntorit 2019 në Shqipëri, la pas shumë dëmeve në shtëpi,ndërtesave dhe strukturave. Fatmirësisht, Strukturat e Industrisë Turistike

Read Full Article

Lejuan ndërtime pa leje në Durrës/ Zbardhen emrat e të arrestuarëve, mes tyre shefa rendi, policë e zyrtarë

  Lejuan ndërtime pa leje në Durrës/ Zbardhen emrat e të arrestuarëve, mes tyre shefa rendi, policë e zyrtarë

Në një operacion të ndërmarrë mbrëmjen e së enjtes në Durrës, SHÇBA njoftoi arrestim e 17 zyrtarëve të policisë dhe

Read Full Article

Krim në familje në Paskuqan, kunati vret kunatën 38 vjeçare me sende te forta

  Krim në familje në Paskuqan, kunati vret kunatën 38 vjeçare me sende te forta

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në familjen Çapoku mbrëmjen e djeshme në Paskuqan, ku kunati ka qëlluar për vdekje

Read Full Article

‘Po flas në emër të një vendi që Irani e cilësoi djallëzor’, Rama reagon nga Vjena për deklaratën e Ali Khamenei

  ‘Po flas në emër të një vendi që Irani e cilësoi djallëzor’, Rama reagon nga Vjena për deklaratën e Ali Khamenei

Kryeministri Rama gjatë fjalës së mbajtur të tij si drejtues i OSBE, ka reaguar dhe për deklaratën e diktatorit iranian

Read Full Article

Vrasja makabre në Mallakastër, nipi dhe dy shokët pranojnë krimin dhe shprehin pendesë: Ju lutem, më falni se e kam frikë burgun

  Vrasja makabre në Mallakastër, nipi dhe dy shokët pranojnë krimin dhe shprehin pendesë: Ju lutem, më falni se e kam frikë burgun

Një ngjarje makabre ka ndodhur më 5 janar në fshatin Gjerbës të Mallakastrës, ku një 16-vjeçar dhunoi e vrau nusen

Read Full Article
1 2 3 625