Blitz | Kliko dhe Informohu

Archive

Fiori Dardha uron Rozana Radin: “Fito ti edhe për mua!”

    Fiori Dardha uron Rozana Radin: “Fito ti edhe për mua!”

Një nga miqësitë më të njohura dhe të vjetra të showbiz-it shqiptar është ajo mese këngëtares Rozana Radi dhe moderatores Fiori Dardha. I kemi parë bashkë në rrjetet sociale, në

Lexo me Shume

(Foto) Anjeza Shahini në Pallatin Mbretëror britanik!

    (Foto) Anjeza Shahini në Pallatin Mbretëror britanik!

Paçka se tashmë është distancuar paksa nga muzika, Anjeza Shahini duket se po e shijon mjaft kohën larg vendit krah njeriut të saj të zemrës. Së fundmi, këngëtarja ka postuar

Lexo me Shume

Jeni larg shtëpisë? Ja kur e ndjeni më së shumti mungesën e nënës

    Jeni larg shtëpisë? Ja kur e ndjeni më së shumti mungesën e nënës

Kur largoheni nga shtëpia juaj, me kalimin e kohës ndjeni nostalgji dhe mungesë për shumë gjëra, madje edhe për jetesën që keni bërë dikur. Më së shumti ju mungon nëna, 

Lexo me Shume

Ja si reagon Ronela kur shikon ato k***a që urren…

    Ja si reagon Ronela kur shikon ato k***a që urren…

Ronela Hajati është një nga këngëtaret e njohura të showbiz-it shqiptar. Në këtë biznes ajo ka plot miq, por edhe armiq e rivalë. Por a jeni kuriozë të dini se

Lexo me Shume

Biskotat e Babagjyshit të Vitit të Ri

    Biskotat e Babagjyshit të Vitit të Ri

Përbërësit: Për 30 biskota: Rreth 150 g gjalpë i ftohtë nga frigoriferi i prerë në copëza të vogla 250 g miell 1 lugë të vogël pluhur pjekës 1 lugë të

Lexo me Shume

Arkeologët rindërtojnë fytyrën e një njeriu 9500-vjeçar

Arkeologët rindërtojnë fytyrën e një njeriu 9500-vjeçar

Arkeologë të Muzeut Britanik kanë rindërtuar fytyrën e një njeriu që jetoi  9500 vjet më parë në qytetin e lashtë të Jericho-s, duke na lejuar që ta shohim se si

Lexo me Shume

Rita Ora jep leksione mode…

    Rita Ora jep leksione mode…

E kanë cilësuar gjithnjë si një këngëtare që guxon me veshjet dhe me stilin e saj. Sipas “Daily Mail”, këngëtarja me origjinë shqiptare ka mahnitur përsëri në daljen publike të

Lexo me Shume

Tuna: “Gjithçka që kam bërë, e kam bërë për ty”

    Tuna: “Gjithçka që kam bërë, e kam bërë për ty”

Rikthimi i Tunës në edicionin e këtij viti të “Këngës Magjike” u shoqërua me një bujë të madhe në media, sidomos pas zbulimit të shtatzënisë në spektaklin “E diela shqiptare”.

Lexo me Shume

(Video) Eneda Tarifa imiton në mënyrë mahnitëse prezantuesen e njohur…

  (Video) Eneda Tarifa imiton në mënyrë mahnitëse prezantuesen e njohur…

Përveçse të këndojë, Eneda Tarifa ka treguar se di edhe të imitojë shumë mirë. Në një video të shpërndarë nga

Lexo me Shume

Soni zbulon të preferuarën në “Kënga Magjike”?

  Soni zbulon të preferuarën në “Kënga Magjike”?

Mëngjesin e sotëm, mediat shkruan për një intervistë të këngëtares Soni Malaj ku ajo është shprehur se në këtë edicion

Lexo me Shume

Kjo është kartolina e fundit e familjes Obama si familja presidenciale e SHBA-ve

  Kjo është kartolina e fundit e familjes Obama si familja presidenciale e SHBA-ve

Një “urra” e fundit për familjen Obama! Ata sapo kanë dërguar kartolinën e fundit për festat e fundvitit si familja

Lexo me Shume

Aksident i rëndë në Tiranë, makina përplas fëmijën te Rruga e Durrësit

  Aksident i rëndë në Tiranë, makina përplas fëmijën te Rruga e Durrësit

Vetëm përpara disa minutash ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Tiranë. Një automjet ka përplasur një fëmijë te Rruga

Lexo me Shume

Është zyrtare! Khloe Kardashian ndahet nga bashkëshorti

  Është zyrtare! Khloe Kardashian ndahet nga bashkëshorti

Një gjykatës në Los Angeles ka finalizuar divorcin midis Khloe Kardashian dhe Lamar Odom. Dokumentet përfundimtare janë finalizuar që prej

Lexo me Shume

Aurela Gaçe: Faleminderit Elia për dhuratën që më bëre në skenën e “Kënga Magjike”!

  Aurela Gaçe: Faleminderit Elia për dhuratën që më bëre në skenën e “Kënga Magjike”!

Edhe pse jo konkurrente në festivalin “Kënga Magjike”, Aurela Gaçe ka qenë e pranishme në një tjetër mënyrë në netët

Lexo me Shume

Aktori i “Portokalli”-së na tregon se si duhet përballuar trafiku

  Aktori i “Portokalli”-së na tregon se si duhet përballuar trafiku

Ai është një ndër aktorët më të dashur për publikun, të cilin e ndjekim çdo të diel në emisionin e

Lexo me Shume

Krimi në Korçë, familjarët e Naum Toshit ngrenë dyshime se Marsela është kriminelja që vrau bashkëshortin dhe fëmijët

  Krimi në Korçë, familjarët e Naum Toshit ngrenë dyshime se Marsela është kriminelja që vrau bashkëshortin dhe fëmijët

Hektor Golka, nipi i Naum Toshit, i cili vrau fëmijët e mitur dhe më pas vrau veten pasi bashkëshortja e

Lexo me Shume

Lady Gaga dhuron veshje për komunitetin LGBT në Shqipëri

  Lady Gaga dhuron veshje për komunitetin LGBT në Shqipëri

Me kalimin e kohës gjithnjë e më shumë personazhe të njohur mbështetin grupin LGBT në kauzën e tyre dhe përpiqen

Lexo me Shume

Soni Malaj reagon fort ndaj “Kënga Magjike”: Po bëhet lojë e pistë, po favorizohen Rozana Radi dhe Arilena Ara!

  Soni Malaj reagon fort ndaj “Kënga Magjike”: Po bëhet lojë e pistë, po favorizohen Rozana Radi dhe Arilena Ara!

Sot mbahet finalja e madhe e “Kënga Magjike”  në Pallatin e Kongreseve, por ethet e garës finale janë bërë publike

Lexo me Shume

Anxhelina Hadërgjonaj zgjohet e lumtur! “Të dua më shumë se çdo gjë…”

  Anxhelina Hadërgjonaj zgjohet e lumtur! “Të dua më shumë se çdo gjë…”

Bukuroshja Anxhelina Hadërgjonaj, që aktualisht jeton në SHBA për të pasur një karrierë më të mirë për sa i përket

Lexo me Shume

Rita Ora shkëlqen në eventin më të rëndësishëm për artistet, “Women in Music”

  Rita Ora shkëlqen në eventin më të rëndësishëm për artistet, “Women in Music”

Eventi i organizuar nga Billboard për të nderuar femrat më të suksesshme për vitin që po lëmë pas, “Women in

Lexo me Shume

Getinjo-Albana Osmanit: “Kujt i djeg miza e ka problem fjalën lavire”

  Getinjo-Albana Osmanit: “Kujt i djeg miza e ka problem fjalën lavire”

Mbrëmjen e sotme, në “Top Show Magazine” ishin të ftuar disa nga pjesëtarët e labelit të njohur “On Records”, si

Lexo me Shume