Blitz | Kliko dhe Informohu

Archive

26 vjet e njëjta pyetje: A kemi demokraci?

    26 vjet e njëjta pyetje: A kemi demokraci?

Demokracia në Shqipëri dhe sistemi politik ka qenë tema e diskutimit në një panel intelektualësh tek emisioni “Tonight Ilva Tare” në Ora News. Të ftuarit, Lutfi Dervishi, Alfred Lela, Jonila

Lexo me Shume

“Kuq e Zi” tani edhe në arenën NBA në Kanada

    “Kuq e Zi” tani edhe në arenën NBA në Kanada

Me rastin e 28 Nëntorit në Kanada u festua “Albanian Heritage Night” në arenën e NBA. Kjo u organizua për të tretin vit në “Air Canada Centre” në Toronto midis

Lexo me Shume

2Ton ka një dhuratë për në fundvit

    2Ton ka një dhuratë për në fundvit

Ditën e sotme reperi i njohur 2Ton ka publikuar këngën e tij më të re. Kënga titullohet “Prej asaj nate” dhe është një këngë plot ritëm. Duket se dikujt reperi

Lexo me Shume

Këngët më të bukura të 2016-s sipas “Rolling Stone”

    Këngët më të bukura të 2016-s sipas “Rolling Stone”

  Një nga revistat më prestigjioze për sa i përket muzikës, “Rolling Stone”, ka publikuar ditën e sotme listën e këngëve më të bukura të vitit që po lëmë pas.

Lexo me Shume

Kujt do t’ia japë zemrën Enca gjatë kësaj Krishtlindjeje?

    Kujt do t’ia japë zemrën Enca gjatë kësaj Krishtlindjeje?

Snapchat-i i këngëtares Enca është një botë më vete. Aty mund të gjesh gjithçka mbi artisten dhe të krijohet ideja sikur je bashkudhëtar i saj në çdo rrugëtim apo koncert.

Lexo me Shume

Nik Xhelilaj i bën këtë dhuratë për Krishtlindje publikut gjerman…

    Nik Xhelilaj i bën këtë dhuratë për Krishtlindje publikut gjerman…

Aktori shqiptar Nik Xhelilaj duket se po i ngjit i sigurt shkallët e suksesit. Në televizionin e njohur gjerman RTL do të shfaqet së shpejti filmi i tij i ri,

Lexo me Shume

Frazat që ofendojnë vajzat beqare. Mos i përdorni djema!

    Frazat që ofendojnë vajzat beqare. Mos i përdorni djema!

Vajzat beqare marrin shumë komplimente, por ndonjëherë ato ndihen të lodhura nga to. E njëjta gjë ndodh edhe me frazat që mund të dëgjojnë zakonisht. Duke dëgjuar të njëjtën gjë

Lexo me Shume

Sara përgëzon Ledionin për arritjen e radhës

    Sara përgëzon Ledionin për arritjen e radhës

Edhe pak ditë na ndajnë nga sezoni më i bukur i vitit, ai i festave të fundvitit. Gjithsecili ka nisur tashmë të zbukurojë pemën e Krishtlindjes, të vendosë çorapet ngjyrë

Lexo me Shume

Shakohoxha ndihet i kërcënuar nga Greta Koçi

  Shakohoxha ndihet i kërcënuar nga Greta Koçi

Këngëtarja Greta Koçi këtë periudhë ka shpalosur të tjera talente veç muzikës. E shohim çdo të hënë duke kërcyer në

Lexo me Shume

10 aplikacionet më të mira të vitit 2016 sipas revistës “Time”

10 aplikacionet më të mira të vitit 2016 sipas revistës “Time”

Viti 2016 ka rezultuar një super sukses për sa i përket teknologjisë dhe kompanive telefonike si Apple, Samsung apo Sony.

Lexo me Shume

Ushqimet që duhet të evitoni kur jeni sëmurë

  Ushqimet që duhet të evitoni kur jeni sëmurë

Kur jeni sëmurë nuk e keni mendjen tek ushqimi, por duhet të hani për të pasur energji. Ju hani disa

Lexo me Shume

(Video) Beyonce do t’ju bëjë të falni të dashurin/ën me këtë këngë

  (Video) Beyonce do t’ju bëjë të falni të dashurin/ën me këtë këngë

Pasi publikoi dy këngët e para të albumit “Lemonade”, “Sorry” dhe “Hold Up”, ku fliste për një marrëdhënie jo të

Lexo me Shume

Klea Huta dhe Erik Fullani “kapen” mat? Reagon moderatorja

  Klea Huta dhe Erik Fullani “kapen” mat? Reagon moderatorja

Një takim në një kafene të kryeqytetit mes këngëtares dhe moderatores Klea Huta dhe djalit të ish-guvernatorit Ardian Fullani,  Erik

Lexo me Shume

Rikthehen trendet e viteve ’80

  Rikthehen trendet e viteve ’80

Trendet e viteve ’80 janë kthyer përsëri. Kjo duket e pabesueshme, por nuk është hera e parë që moda rikthehet.

Lexo me Shume

Oktapod i tiganisur me patate

  Oktapod i tiganisur me patate

Përbërësit: 1 oktapod rreth 500 g 4-5 patate 2-3 thelpinj hudhra 1 shegë kripë dhe piper i zi 1 tufë

Lexo me Shume

Emrat më të përfolur të festivalit Coachella: Beyonce, Kendrick Lamar dhe Radiohead

  Emrat më të përfolur të festivalit Coachella: Beyonce, Kendrick Lamar dhe Radiohead

Festivali më i rëndësishëm e më i njohur në botë, Coachella, ka filluar përgatitjet për vitin 2017 dhe në tryezë

Lexo me Shume

The Weeknd thyen rekordin botëror në Spotify!

  The Weeknd thyen rekordin botëror në Spotify!

Abel apo, siç e njohim të gjithë, The Weeknd, e ka nisur javën mbarë me shifrat. Dhe këtu flasim për

Lexo me Shume

Gjykata merr vendim, të pandehurit falen në bodrumin e gjykatës

  Gjykata merr vendim, të pandehurit falen në bodrumin e gjykatës

Nga:  Anduena Llabani 9 të pandehurit e procesit të bujshëm për rekrutim të shqiptarëve drejt Sirisë kanë kthyer Gjykatën e

Lexo me Shume

Aksidenti në Vlorë, zbulohet identiteti i zyrtarit të policisë që donte të ndryshonte rrethanat e aksidentit

  Aksidenti në Vlorë, zbulohet identiteti i zyrtarit të policisë që donte të ndryshonte rrethanat e aksidentit

Ky është shefi i hetimit të aksidenteve në qytetin e Vlorës, i cili është vënë në pranga nga policia ditën

Lexo me Shume

Instagram qetëson përdoruesit: Ja e vërteta e njoftimit nëse dikush bën “screenshoot” fotot tuaja

  Instagram qetëson përdoruesit: Ja e vërteta e njoftimit nëse dikush bën “screenshoot” fotot tuaja

Lajmi se Instagram-i do të njoftonte përdoruesit në qoftë se fotoja që dërgohet dikujt në Insta Direct do të bëhej

Lexo me Shume

Natalie Portman: Nuk jam aq shtatzënë sa dukem…

  Natalie Portman: Nuk jam aq shtatzënë sa dukem…

Aktorja e njohur ka qenë e ftuara e radhës  në emisionin “The Tonight Show” me Jimmy Fallon. Nga ajo që

Lexo me Shume