Blitz | Kliko dhe Informohu

Archive

Enca Haxhia: Të lejoj të më vësh pranga vetëm nëse janë me pelush pink

    Enca Haxhia: Të lejoj të më vësh pranga vetëm nëse janë me pelush pink

Sot të gjithë janë duke festuar Halloween-in dhe kanë zgjedhur nga një kostum apo maskë të veçantë që përputhet me festën.  Të shumtë kanë qenë edhe personazhet publike që janë

Lexo me Shume

“S/Texting”, 4 fazat që të çojnë në një marrëdhënie

    “S/Texting”, 4 fazat që të çojnë në një marrëdhënie

Nëse ka një gjë për të cilën duhet falënderuar teknologjia më së shumti ajo është mundësia që na ofrohet për t’u njohur me njëri-tjetrin. Ne mund të fillojmë me bisedat

Lexo me Shume

Patate rustike

    Patate rustike

Një tjetër kontorno në bazë patatesh. Patate rustike me shumë shije. Përbërësit: 1 kg patate 2 lugë rigon 2 lugë paprika pikante ose e ëmbël 100 g djathë kaçkavall i grirë kripë dhe piper

Lexo me Shume

Njihuni me miqtë që i “zunë derën” Amit dhe Ermalit…

    Njihuni me miqtë që i “zunë derën” Amit dhe Ermalit…

Festa e Halloween-it është kthyer në një traditë tashmë edhe në vendin tonë. Vitet e fundit, edhe në Shqipëri fëmijët e vegjël kanë filluar të trokasin nëpër dyert e shtëpive

Lexo me Shume

Jonida Maliqi bëhet gati për Halloween…

    Jonida Maliqi bëhet gati për Halloween…

Shumë personazhe kanë postuar kostumet dhe maskat e Halloween-it në rrjetet sociale. Fëmijë e të rritur kanë zgjedhur të maskohen si personazhe të ndryshme për këtë festë. Festimeve të Halloween-it

Lexo me Shume

(Video) Surpriza origjinale e Ellen DeGeneres do t’ju lërë pa fjalë!

    (Video) Surpriza origjinale e Ellen DeGeneres do t’ju lërë pa fjalë!

Dhe jemi përsëri te Halloween-i… Sigurisht, veshjet më të përhapura në këtë festë nuk janë ato të të vdekurve apo të personazheve të filmave horror, por ato të personazheve të

Lexo me Shume

20 shenjat që tregojnë se ai ju dashuron marrëzisht…

    20 shenjat që tregojnë se ai ju dashuron marrëzisht…

“Cosmopolitan” ka publikuar së fundmi një artikull në lidhje me dashurinë. Nëse edhe ju e gjeni veten te këto 20 pika, atëherë keni gjetur partnerin e duhur, ndaj mos e

Lexo me Shume

FOTO/ Kida dhe Xhensila, kolege apo motra binjake?

    FOTO/ Kida dhe Xhensila, kolege apo motra binjake?

Ato janë dy nga emrat më në zë të showbiz-it shqiptar dhe padyshim edhe shumë të kërkuara në mbrëmjet koncertore. Bëhet fjalë për Kidën dhe Xhensila Myrtezajn, të cilat shumë

Lexo me Shume

Festuan Halloween-in në pishinë me “gjak”, 80 fëmijë në gjendje të rëndë

  Festuan Halloween-in në pishinë me “gjak”, 80 fëmijë në gjendje të rëndë

Mbi 80 fëmijë kanë shkuar në spitalin e Gillingham, kontenë e Kent-it, “Splashes Sports Centre”, me simptoma të rënda diarreje

Lexo me Shume

Pas Kylie Jenner, edhe kjo këngëtare shqiptare vishet si Aguilera…

  Pas Kylie Jenner, edhe kjo këngëtare shqiptare vishet si Aguilera…

Fotot e Kylie Jenner, që ishte maskuar si Christina Aguilera për Halloween, kanë bërë xhiron e rrjetit. Por mesa duket,

Lexo me Shume

Poni, një mama krenare, publikon për herë të parë foton e djalit

  Poni, një mama krenare, publikon për herë të parë foton e djalit

Prej pak kohësh, këngëtarja e njohur Poni i është bashkuar Instagram-it. Ajo është shumë e rezervuar për jetën e saj

Lexo me Shume

Cilat janë skenat më të frikshme në kinematografinë Hollywood-iane?

  Cilat janë skenat më të frikshme në kinematografinë Hollywood-iane?

Kur kujtojmë filmat horror na vijnë në mendje ato 100 skenat e tmerrshme që mund të kemi parë gjatë “Saw/Sharra”,

Lexo me Shume

Pesë rastet kur Bruno Mars është veshur kokë e këmbë me “Versace”

  Pesë rastet kur Bruno Mars është veshur kokë e këmbë me “Versace”

Bruno Mars e tërhoqi vëmendjen e Donatella Versaçes në vitin 2012, kur ai performoi në “Met Gala”. “Rashë në dashuri

Lexo me Shume

“Shfrytëzim prostitucioni”, kapet një shtetas i shpallur në kërkim

  “Shfrytëzim prostitucioni”, kapet një shtetas i shpallur në kërkim

Nga Anduena Llabani Kapet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale “Shfrytëzim të prostitucionit në rrethana rënduese”. Specialistët

Lexo me Shume

Propozoi ndalimin e përhershëm të hyrjes së refugjatëve, kryeministri australian përballet me kritika të shumta

  Propozoi ndalimin e përhershëm të hyrjes së refugjatëve, kryeministri australian përballet me kritika të shumta

Kryeministri i Australisë, Malcolm Turnbull, u shpreh se do të dërgojë së shpejti në parlament projektligjin që do të pengojë

Lexo me Shume

Era Istrefin e merr malli për…

  Era Istrefin e merr malli për…

Era Istrefi është duke shijuar karrierën jashtë trojeve shqiptare dhe gjithnjë e më shumë ndodhet jashtë Kosove. Por të voglën

Lexo me Shume

U hodh nga kati i gjashtë, zbardhet letra e turistes: Organet e mia jepuani atyre që kanë nevojë

  U hodh nga kati i gjashtë, zbardhet letra e turistes: Organet e mia jepuani atyre që kanë nevojë

Një shtetase e huaj tentoi të vetëvritet duke u hedhur nga kati i gjashtë i 15-katëshit në Tiranë dhe tani

Lexo me Shume

Video/Blerja e fundit e Beatrix Ramosaj…

  Video/Blerja e fundit e Beatrix Ramosaj…

Nuk bëhet fjalë për ndonjë veshje super të shtrenjtë apo bizhuteri, por për një qenush shumë të këndshëm. Këngëtarja Beatrix

Lexo me Shume

Ledina Çelo, një “superhot” mami

  Ledina Çelo, një “superhot” mami

Këngëtarja Ledina Çelo nuk rresht së treguari që është një nga mamatë me seksi të showbiz-it. Herë pas here ajo

Lexo me Shume

Universiteti i Tiranës nderon Dritëro Agollin me “Doctor Honoris Causa”

  Universiteti i Tiranës nderon Dritëro Agollin me “Doctor Honoris Causa”

Senati Akademik i Rektoratit të Universitetit të Tiranës ka nderuar shkrimtarin Dritëro Agolli me çmimin “Doctor Honoris Causa”. Të pranishëm

Lexo me Shume

Tiranë, një shtetase e huaj hidhet nga 15-katëshi

  Tiranë, një shtetase e huaj hidhet nga 15-katëshi

Nga Anduena Llabani Një shtetase e huaj ka rënë në tarracën e katit të dytë të 15-katëshit në qendër të

Lexo me Shume