Blitz | Kliko dhe Informohu

Archive

Mesila Doda: “Nuk mund ta ul debatin dhe të flas për Kristi Pinderin”

    Mesila Doda: “Nuk mund ta ul debatin dhe të flas për Kristi Pinderin”

Pak minuta më parë, në “Top Show Magazine” ishte e ftuar deputetja Mesila Doda. Veç faktit që ishte e ftuar për të folur për njohjen e çështjes çame nga Komisioni

Lexo me Shume

Aktorja e “Portokalli”-së në pritje të fëmijës së parë

Aktorja e “Portokalli”-së në pritje të fëmijës së parë

  “Top Show Magazine” solli sot në ekranin e Top Channel një pjesë të kastit të spektaklit të humorit “Portokalli”, i cili nis në datën 2 tetor. Ndër ta ishte

Lexo me Shume

Aurela Hoxha: “Me ish-in jam lidhur vetëm për letra”

    Aurela Hoxha: “Me ish-in jam lidhur vetëm për letra”

E ftuar në puntatën e kësaj të premteje në “Zonë e Lirë” ishte Aurela Hoxha, e cila foli për filmin ku ka rol kryesor, “Bjeshkët e Nëmuna”, si dhe për

Lexo me Shume

(Video) Mos ia lini fajin NRG Band!

    (Video) Mos ia lini fajin NRG Band!

Pas një vere intensive me “Mos u nal”, grupi i njohur NRG Band është rikthyer me një tjetër këngë, tashmë e destinuar për t’u bërë hit në stinën e vjeshtës.

Lexo me Shume

Propozim për martesë si në përralla, i dashuri i bën surpriza në tre shtete

    Propozim për martesë si në përralla, i dashuri i bën surpriza në tre shtete

Të gjithë duam që historia jonë e dashurisë të ngjajë me historitë e përrallave. Mike Arndt dhe Dajana Sadowska kishin katër vite që dilnin bashkë dhe ai po mendonte për

Lexo me Shume

Rusia: SHBA-të po mbrojnë një grup xhihadist

    Rusia: SHBA-të po mbrojnë një grup xhihadist

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergey Lavrov, akuzon Shtetet e Bashkuara të Amerikës se po kursen një grup xhihadist me qëllim për ta përdorur për luftimin ose heqjen nga pushteti

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Klaudia Pepa si aromë…

    (Ekskluzive) Klaudia Pepa si aromë…

Klaudia Pepa prej muajsh tashmë ndodhet në Itali duke ndjekur karrierën e saj. Balerina e talentuar shqiptare së shpejti do të hapë akademinë e kërcimit “Klaudia Dance Academy” në shtetin fqinj,

Lexo me Shume

Jorgo Zani, vrasësi i 12-vjeçarit: E vrava që të bashkonim mendimet

    Jorgo Zani, vrasësi i 12-vjeçarit: E vrava që të bashkonim mendimet

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me autorin e krimit të rëndë në Palasë, Jorgo Zani, i cili nuk ndodhet më në paraburgim. Jorgo Zani akuzohet për vrasjen makabër të

Lexo me Shume

Veliaj: Muze lëvizës në rrugët e Tiranës, për të shpërndarë sa më shumë dije

Veliaj: Muze lëvizës në rrugët e Tiranës, për të shpërndarë sa më shumë dije

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka postuar në llogarinë e tij në Instagram një foto ku flitet për

Lexo me Shume

Ligji i mbetjeve, Meta: Në mbështetje të Shoqërisë Civile për monitorim

  Ligji i mbetjeve, Meta: Në mbështetje të Shoqërisë Civile për monitorim

Në një prononcim për mediat, kryeparlamentari Ilir Meta reagoi lidhur me protestën e paralajmëruar të Shoqërisë Civile që kundërshton ligjin

Lexo me Shume

Elisa Spiropali – Blushit, pas deklaratës për largimin nga partia: Je kazani i ambicies tënde

  Elisa Spiropali – Blushit, pas deklaratës për largimin nga partia: Je kazani i ambicies tënde

Përmes një letre të hapur, postuar pak orë më parë në llogarinë e saj në Facebook, Elisa Spiropali i është

Lexo me Shume

Këngëtarja e grupit Fifth Harmony sulmohet sërish, një fans e tërheq në skenë

  Këngëtarja e  grupit Fifth Harmony sulmohet sërish, një fans e tërheq në skenë

Fifth Harmony është ndër grupet më të pëlqyer që prej kohës kur ka dalë për herë të parë në skenë

Lexo me Shume

Selena Gomez në një qendër rehabilitimi fetare

  Selena Gomez në një qendër rehabilitimi fetare

Selena Gomez rreth fundit të muajit gusht njoftoi të gjithë fansat e saj se ishte e detyruar të ndërpriste turneun

Lexo me Shume

Ankthi, sëmundja më e përhapur në moshat e reja, ja se si mendohet të kurohet

  Ankthi, sëmundja më e përhapur në moshat e reja, ja se si mendohet të kurohet

Ankthi dhe paniku janë sëmundjet më të përhapura dhe po bëhen edhe më të zakonshme kohët e fundit.  Sipas një

Lexo me Shume

Beyonce-n nuk e ndal asgjë… as stuhia!

  Beyonce-n nuk e ndal asgjë…  as stuhia!

Që Beyonce nuk ndalet para asgjëje, kjo është e ditur, por që do t’i rezistonte edhe stuhisë, këtë nuk e

Lexo me Shume

Çështja çame, BE – Greqisë: Dialogoni me Shqipërinë

  Çështja çame, BE – Greqisë: Dialogoni me Shqipërinë

Një ditë pas deklaratës të ashpër të Athinës zyrtare, që e cilësoi si të patolerueshme deklaratën e komisionerit europian Johannes

Lexo me Shume

Atletet shqiptare garuan për Italinë në Lojërat Paraolimpike, po ne a kemi të tillë? Ministria e Arsimit refuzon të përgjigjet

  Atletet shqiptare garuan për Italinë në Lojërat Paraolimpike, po ne a kemi të tillë? Ministria e Arsimit refuzon të përgjigjet

Dy atlete me origjinë shqiptare garuan për Italinë në Lojërat Paraolimpike që u zhvilluan përgjatë datave 7-18 shtator. Bëhet fjalë

Lexo me Shume

Kjo është vajza për të cilën i ka rënë në kokë Elhaida Danit

  Kjo është vajza për të cilën i ka rënë në kokë Elhaida Danit

Paçka se për momentin Elhaida ndodhet në një pauzë në karrierën muzikore e është angazhuar në aktivitete të tjera jashtë

Lexo me Shume

Noizy bën një deklaratë dashurie. Ja si i përgjigjet Enca

  Noizy bën një deklaratë dashurie. Ja si i përgjigjet Enca

Tashmë është bërë e ditur që Noizy po bëhet gati të publikojë këngën e tij të re, një këngë ndryshe

Lexo me Shume

Moratti mendon të rikthehet në krye të Interit?

  Moratti mendon të rikthehet në krye të Interit?

Flitet se ditët e fundit, grupi drejtues Suning i ekipit të Interit i ka kërkuar ish-numrit 1 Massimo Moratti që

Lexo me Shume

Të drejtat e njeriut, Avokati i Popullit ngre qendrën e informimit

  Të drejtat e njeriut, Avokati i Popullit ngre qendrën e informimit

Shqipëria do të ketë një qendër për informimin e të drejtave të njeriut. Ajo do të funksionojë si pjesë përbërëse e

Lexo me Shume