Blitz | Kliko dhe Informohu

Archive

Mbyllet ndeshja Shqipëri-Marok me rezultatin 0-0

    Mbyllet ndeshja Shqipëri-Marok me rezultatin 0-0

  Sot është luajtur ndeshja e parë miqësore Shqipëri – Marok në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Shqipëria ka filluar edicionin e eliminatorëve të Botërorit Rusi 2018. Sipas kreut të

Lexo me Shume

Arrestohen grabitësit e bankës në zonën e ish-Bllokut

    Arrestohen grabitësit e bankës në zonën e ish-Bllokut

Janë kapur 3 persona që dyshohet të jenë autorët e grabitjes së bankës në zonën e ish-Bllokut. Sipas Policisë së Tiranës, grabitësit e bankës janë vënë në pranga dhe është

Lexo me Shume

(Foto) Varësja që tregon se jeni partnerë vetëm në seks

(Foto) Varësja që tregon se jeni partnerë vetëm në seks

Në botën moderne ka më shumë statuse marrëdhëniesh se “beqar” ose “i lidhur”. Ka raste që njerëzit takohen vetëm një herë  ose partnerë që bëjnë rregullisht vetëm seks, që në

Lexo me Shume

Vret veten që të takonte shoqen e vdekur dhe të kthehej përsëri në “tokën e të gjallëve”

    Vret veten që të takonte shoqen e vdekur dhe të kthehej përsëri në “tokën e të gjallëve”

Jasmine Howarth, 25 vjeç, ka vrarë veten pasi mendonte se mund të shkonte në gjysmën e rrugës së qiellit për të takuar të vdekurit. Ajo dëshironte të takonte Dionne Corbet

Lexo me Shume

(Foto) Salsano Rrapi i vë rripin e sigurimit edhe zogut!

    (Foto) Salsano Rrapi i vë rripin e sigurimit edhe zogut!

Sezoni i ri i spektaklit të humorit “Portokalli” ende nuk ka filluar, ama personazhet e tij nuk ndalojnë së shkaktuari të qeshura. Këtë e ka bërë edhe aktori e moderatori

Lexo me Shume

Akullore me mollë

    Akullore me mollë

Një ëmbëlsirë shumë e mirë për të sfiduar ditët e nxehta të verës. Me pak kalori dhe mund t’i shtoni përbërësit që dëshironi. Përbërësit: 4 mollë 1 lugë mjaltë pak

Lexo me Shume

Inaugurohet stadiumi në Shkodër, kryeministri Edi Rama jep një deklaratë

    Inaugurohet stadiumi në Shkodër, kryeministri Edi Rama jep një deklaratë

Ditën e sotme është inauguruar stadiumi “Loro Boriçi” në Shkodër. Në ceremoninë e inaugurimit ka qenë pjesëmarrës edhe kryeministri Edi Rama, i cili ka dhënë një deklaratë. Në këtë deklaratë

Lexo me Shume

Flet ish-e dashura e Prince: Ai jetonte mes netëve pa gjumë dhe “dietës së kokainës”

    Flet ish-e dashura e Prince: Ai jetonte mes netëve pa gjumë dhe “dietës së kokainës”

Në raportet e fundit për vdekjen e Prince thuhet se në shtëpinë e tij janë gjetur disa pilula me përmbajtje lëndësh narkotike në disa shishe. Ish-e dashura e tij ka

Lexo me Shume

Kastro Zizo i gjakosur: As vetë nuk e di cilin variant të besoj

  Kastro Zizo i gjakosur: As vetë nuk e di cilin variant të besoj

I ka habitur të gjithë këngëtari Kastro Zizo me postimin e fundit në profilin e tij në Instagram. Në foton

Lexo me Shume

Pse është kaq e vështirë për të gjetur dashurinë e vërtetë?

  Pse është kaq e vështirë për të gjetur dashurinë e vërtetë?

Në një moshë të caktuar kërkoni të gjeni një person për të shfrytëzuar kohën e lirë. Kur njihni një person

Lexo me Shume

6 shenjat që tregojnë se marrëdhëniet në punë po “krisen”

  6 shenjat që tregojnë se marrëdhëniet në punë po “krisen”

A ndjeni ndonjëherë se marrëdhëniet në punë po prishen, por ju nuk dini saktësisht arsyen? Ndodh në shumë raste sepse

Lexo me Shume

Shenjtërimi i Nënë Terezës – besimtarët, jobesimtarët dhe… shqiptarët!

  Shenjtërimi i Nënë Terezës – besimtarët, jobesimtarët dhe… shqiptarët!

Vetëm pak ditë na ndajnë nga 4 shtatori i shënuar, data që Papa Françesku ka përzgjedhur për të kryer ceremoninë

Lexo me Shume

Halle Berry shfaqet në super formë në rrjetet sociale

Halle Berry shfaqet në super formë në rrjetet sociale

Halle Berry është 50 vjeçe, por duke parë trupin e saj seksi nuk tregon më shumë se 25. Aktorja ka

Lexo me Shume

Shenjat që tregojnë se nuk përputheni me partnerin tuaj

Shenjat që tregojnë se nuk përputheni me partnerin tuaj

Kur filloni të dilni në takim me një person të ri ai duket joshës dhe mendoni se keni gjetur shpirtin

Lexo me Shume

Iggy Azalea dhe French Montana, të dashuruar në bregdetin meksikan

Iggy Azalea dhe French Montana, të dashuruar në bregdetin meksikan

    Pas ndarjes nga basketbollisti Nick Young, Iggy Azalea është hedhur në krahët e reperit French Montana. Kjo është

Lexo me Shume

Ekzekutohen dy persona në Korçë, s’dihen rrethanat

  Ekzekutohen dy persona në Korçë, s’dihen rrethanat

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Korçë, ku kanë mbetur të vdekur dy persona. Konkretisht, krimi

Lexo me Shume

9 arsyet pse Virgjëresha është shenja më e mirë e zodiakut

  9 arsyet pse Virgjëresha është shenja më e mirë e zodiakut

Edhe ata njerëz të shenjës së Virgjëreshës, të cilët nuk e lexojnë përditë horoskopin, me siguri do të donin të

Lexo me Shume

“Incidenti” i John Kerry-t në Indi. Plot 90 minuta në trafik

  “Incidenti” i John Kerry-t në Indi. Plot 90 minuta në trafik

Axhenda e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, është tepër e ngjeshur dhe në një ditë të zakonshme atij i

Lexo me Shume

Ribashkohet grupi “Spirit Voice”…

  Ribashkohet grupi “Spirit Voice”…

Ka mjaftuar një ditëlindje për të bashkuar grupin “Spirit Voice”, edhe pse për pak… Dita e djeshme i ka bërë

Lexo me Shume

Takimi me Ramën, Meta: Për koalicionin nuk ka ç’të diskutohet

  Takimi me Ramën, Meta: Për koalicionin nuk ka ç’të diskutohet

Takimi i sotëm i kryeministrit Edi Rama dhe kryeparlamentarit Ilir Meta në një lokal në kryeqytet ka përfunduar. Fillimisht u

Lexo me Shume

Ushqimet e dëmshme që po shkatërrojnë dietën tuaj

Ushqimet e dëmshme që po shkatërrojnë dietën tuaj

Në dietën tuaj ushqimore përdorni ushqime të ndryshme, për të cilat mendoni se nuk janë të dëmshme, por në të

Lexo me Shume