Blitz | Kliko dhe Informohu

Archive

Njihuni me pronarin më të ri të vilës “PlayBoy”

    Njihuni me pronarin më të ri të vilës “PlayBoy”

  Një nga vilat më të famshme në planet, “The PlayBoy Mansion”, tashmë ka një pronar të ri. “The New York Times” tregon se pronari i vilës është një 32-vjeçar

Lexo me Shume

Virusi më i ri në Instagram që po i çmend të gjithë

    Virusi më i ri në Instagram që po i çmend të gjithë

Nëse ka një gjë më të keqe se mosfunksionimi I Instagram-it, është futja e viruseve në server. Kjo gjë ka ndodhur kohët e fundit. Një virus është instaluar në serverat

Lexo me Shume

Kanye West: Stop kësaj “lufte”!

    Kanye West: Stop kësaj “lufte”!

Kohët e fundit është thënë se Apple po përpiqet të blejë Tidal-in e Jay Z-së në mënyrë që të zhdukë konkurrencën në tregun e transmetimeve të muzikës. Kanye West, një

Lexo me Shume

Cila princeshë e “Disney”-t jeni sipas shenjës të horoskopit?

Cila princeshë e “Disney”-t jeni sipas shenjës të horoskopit?

Çdo vajzë në fëmijëri ka pasur “idhull” një princeshë “Disney”, madje kur të rritej do të donte të ishte si ajo. Por jeni kurioze të dini se cila princeshë përshtatet

Lexo me Shume

5 veshjet që duhet të hiqni urgjent nga gardëroba

    5 veshjet që duhet të hiqni urgjent nga gardëroba

Si të dashuruar pas modës që mund të jeni, ju bëheni ndonjëherë fajtorë që mbani në gardërobë veshje të cilat nuk ju duhen më. I mbani sepse thoni  që mund

Lexo me Shume

Një nga asetet e Tom Hiddleston fiton një çmim tepër “prestigjioz”

    Një nga asetet e Tom Hiddleston fiton një çmim tepër “prestigjioz”

  I dashuri më i fundit i Taylor Swift sapo ka çuar në shtëpi një çmim sa të çuditshëm, aq edhe “prestigjioz”. Nuk është “Oscar”, as “Emmy”, por “Fundshpina e

Lexo me Shume

(Video) Ku u frymëzua Mozzik për këngën “Cocaina”?

    (Video) Ku u frymëzua Mozzik për këngën “Cocaina”?

Ditën e djeshme, Mozzik ka publikuar këngën e tij më të re, me titull “Cocaina”. Por  në “epokën” e Shazam-it, kur kërkon për “Cocaina” të Mozzik të del “Lightskin” i S-Loud.

Lexo me Shume

(Foto) Afërdita Dreshaj, ashtu siç nuk e keni parë…

    (Foto) Afërdita Dreshaj, ashtu siç nuk e keni parë…

Ditën e sotme, Afërdita Dreshaj është parë në rrugët e Tiranës ndryshe nga ç’jemi mësuar ta shohim në ekran. Blitz.al ka siguruar një foto, kur Afërdita dhe shoqja e saj

Lexo me Shume

Tortë e kthyer me pjeshkë

  Tortë e kthyer me pjeshkë

Përbërësit: Për një tavë torte me diameter 26 cm 3 vezë 2 pjeshkë pa push 1 gotë kos 100 g

Lexo me Shume

Aksioni anti drogë në Pukë, arrestohen 2 persona

  Aksioni anti drogë në Pukë, arrestohen 2 persona

Në Pukë janë arrestuar dy persona në aksionin antikanabis të policisë. Arjan Nikolli 30 vjeë dhe Qani Hamzaj 38 vjeë

Lexo me Shume

Si të vishni një fustan të gjatë?

Si të vishni një fustan të gjatë?

Fustanet e gjatë janë një zgjedhje shumë “in”. Nuk do të thotë që mund t’i vishni vetëm gjatë mbrëmjes, pasi

Lexo me Shume

Katie Price puth djalin në buzë, irritohen fansat

  Katie Price puth djalin në buzë, irritohen fansat

Katie Price e shpreh shumë dashurinë e saj për fëmijët në rrjetet sociale. Katie Price ka postuar një foto duke

Lexo me Shume

Fier, arrestohet 48-vjeçari. Tentoi të vidhte të moshuarin

  Fier, arrestohet 48-vjeçari. Tentoi të vidhte të moshuarin

Mëngjesin e së dielës  është arrestuar një 48-vjeçar në Fier, pasi tentoi të grabiste një të moshuar. 48-vjeçari A.Lika ka

Lexo me Shume

Aksident rrugor në Gjirokasër, vdes 45-vjeçarja

  Aksident rrugor në Gjirokasër, vdes 45-vjeçarja

Një aksident rrugor me pasojë vdekjen ka ndodhur në fshatin Sofratikë, Gjirokastër. Një familje dhe i afërmi i tyre kanë

Lexo me Shume

E qëlloi 6 herë me thikë, flet burri: “Rudinën e fal, veç të kthehet”

  E qëlloi 6 herë me thikë, flet burri: “Rudinën e fal, veç të kthehet”

Besnik Basha i plagosur 6 herë me thikë nga bashkëshortja e tij para dy ditësh ka thënë për oficerët e

Lexo me Shume

Djali i David Bowie bëhet baba. Emri i vogëlushit, një dedikim për legjendën e muzikës

Djali i David Bowie bëhet baba. Emri i vogëlushit, një dedikim për legjendën e muzikës

Djali i muzikantit të njohur, David Bowie, është bërë baba i një djali, emri i të cilit është një dedikim

Lexo me Shume

Çfarë është e bardhë si “Cocaina” për Mozzik…

  Çfarë është e bardhë si “Cocaina” për Mozzik…

Pas bashkëpunimit me Enis Bytyqin në fillim të muajit korrik, reperi nga Kosova, Mozzik, ka zgjedhur ta mbyllë këtë muaj

Lexo me Shume

Zjarr në burgun e Shënkollit, dyshohet për të lënduar

  Zjarr në burgun e Shënkollit, dyshohet për të lënduar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në ambientet e paraburgimit në burgun e Shën Kollit. Burime nga

Lexo me Shume

Durrës, mbytet një shtetas. Policia kërkon ndihmë ta identifikojë

  Durrës, mbytet një shtetas. Policia kërkon ndihmë ta identifikojë

Një shtetas ka gjetur vdekjen ditën e sotme ndërsa lahej në det në Hamallaj të Durrësit. Bëhet fjalë për një

Lexo me Shume

Ushtrimet e tepërta ndikojnë në aftësinë e trupit për të humbur peshë

  Ushtrimet e tepërta ndikojnë në aftësinë e trupit për të humbur peshë

Ushtrimet e tepërta në të vërtetë ndikojnë në aftësinë e trupit për të humbur peshë. Të ushtrohesh sa më shumë

Lexo me Shume

15 fotot e papublikuara të arkivit të “National Geographic”

15 fotot e papublikuara të arkivit të “National Geographic”

Një foto vlen sa 1,000 fjalë, por një foto e “National Geographic” vlen sa 100,000 të tilla. Shumë foto të

Lexo me Shume