Blitz | Kliko dhe Informohu

Archive

Taylor Swift dhe Tom Hiddleston nuk e kursejnë dashurinë në publik

    Taylor Swift dhe Tom Hiddleston nuk e kursejnë dashurinë në publik

Vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes çifti Taylor Swift dhe Tom Hiddleston. Pasi u fol për udhëtimin e tyre romantik drejt Italisë, tashmë kanë dalë dhe fotot e para

Lexo me Shume

(Video) Rihanna, tashmë si perëndeshë në një univers paralel

    (Video) Rihanna, tashmë si perëndeshë në një univers paralel

Edhe pse ka muaj që ka publikuar albumin e saj të shumëpërfolur, “Anti”, edhe pse është në mes të turneut promovues, “Anti World Tour”, Rihanna vazhdon të na sjellë produkte

Lexo me Shume

Për Albërien, Anxhelina do të mbetet gjithmonë e vogla e saj

    Për Albërien, Anxhelina do të mbetet gjithmonë e vogla e saj

Anxhelina Hadërgjonaj, edhe pse është shkëputur nga karriera e saj muzikore, sërish tërheq vëmendjen e mediave për angazhimet që ka në jetën private. Për momentin ajo ndodhet në SHBA, ku përveç

Lexo me Shume

Temperaturat e larta, çfarë duhet të kenë parasysh personat me luhatje tensioni dhe probleme kardiovaskulare

    Temperaturat e larta, çfarë duhet të kenë parasysh personat me luhatje tensioni dhe probleme kardiovaskulare

Ditët e nxehta sapo kanë filluar, ndaj duhet pasur një kujdes i veçantë. Dielli dhe temperaturat e larta gjatë ditës rrezikojnë veçanërisht shëndetin e të moshuarve dhe të njerëzve që

Lexo me Shume

Çfarë duhet të keni në gardërobën e verës?

Çfarë duhet të keni në gardërobën e verës?

Me ndërrimin e sezonit duhet të ndërrojmë edhe gardërobën. Çdo vit, shtëpitë e modës prezantojnë modele të ndryshme veshjesh. Por çfarë ka servirur moda këtë vit për ne? Shfletoni galerinë

Lexo me Shume

(Foto) Veprimet që çdo grua shtatzënë i ka bërë gjatë pritjes së ëmbël

(Foto) Veprimet që çdo grua shtatzënë i ka bërë gjatë pritjes së ëmbël

Shtatzënia është një periudhë në jetën e femrës që fillimisht nis me lajmin e mirë se së shpejti do të bëhesh nënë e vijon me 9 muaj në të cilët

Lexo me Shume

Euro 2016 – Mjeku italian konfirmon: Candreva e De Rossi nuk do të jenë kundër Gjermanisë

    Euro 2016 – Mjeku italian konfirmon: Candreva e De Rossi nuk do të jenë kundër Gjermanisë

Lajme aspak të mira vijnë për Kombëtaren Italiane në prag të përballjes me Gjermaninë, e vlefshme për fazën çerekfinale të Euro 2016, e cila do të luhet mbrëmjen e së

Lexo me Shume

Nëse keni këtë grup gjaku, atëherë jeni me të vërtetë pa fat

    Nëse keni këtë grup gjaku, atëherë jeni me të vërtetë pa fat

A keni dëgjuar ndonjëherë të flitet për një grup të 5-të gjaku, ndryshe nga ata A, AB, B, 0 të cilët i njohim të gjithë? Në vitin 1961, grupi më

Lexo me Shume

Thojuni “mirupafshim” karameleve shumëngjyrëshe!

Thojuni “mirupafshim” karameleve shumëngjyrëshe!

  Kur vjen puna te gjërat e ëmbla, të gjithëve na vijnë në mendje ato karamelet e vogla shumëngjyrëshe, me

Lexo me Shume

SHBA – Shkaktuan vdekjen e 6 fëmijëve. “Ikea” tërheq 29 milionë rafte nga tregu

  SHBA – Shkaktuan vdekjen e 6 fëmijëve. “Ikea” tërheq 29 milionë rafte nga tregu

Grupi “Ikea” ka vendosur të tërheqë nga tregu amerikan miliona rafte rrobash “Malm”, pas një sërë incidentesh që kanë shkaktuar

Lexo me Shume

Një “i tretë” futet mes Besit dhe Xhensilës

Një “i tretë” futet mes Besit dhe Xhensilës

Tani që vera sapo ka “zbarkuar” me vapën e saj, personazhet e famshëm të ekranit u janë drejtuar bregdeteve për

Lexo me Shume

Kush janë “engjëjt” e këngëtarëve shqiptarë…

  Kush janë “engjëjt” e këngëtarëve shqiptarë…

Fjala “engjëll” mund të quhet ndër më të përdorurat, sidomos në një lidhje dashurore. E dëgjojmë shpesh si një thirrje

Lexo me Shume

Bleona Qereti ka një lutje

  Bleona Qereti ka një lutje

Pavarësisht se Bleona mund të ketë arritur shumë gjëra që ka ëndërruar në jetë, përsëri qenka diçka për të cilën

Lexo me Shume

Rozana Radi nis një sfidë të re në Instagram

  Rozana Radi nis një sfidë të re në Instagram

Nëse verën e kaluar ishit mësuar me Ice Bucket Challenge, këtë verë duhet të mësoheni me sfidën me të re,

Lexo me Shume

Rroshi çon çështjen në Apel, kërkon të kthehet në pozicionin e kryebashkiakut

  Rroshi çon çështjen në Apel, kërkon të kthehet në pozicionin e kryebashkiakut

Elvis Rroshi  ka apeluar masën e sigurisë ”arrest shtëpie” vendosur nga Gjykata e Tiranës duke kërkuar shpalljen si të pavlefshëm

Lexo me Shume

Elvana Gjata më në fund thyen heshtjen…

  Elvana Gjata më në fund thyen heshtjen…

Po Elvana Gjata, nga ka humbur? Kjo është pyetja që shumë fansa të këngëtares e bëjnë prej muajsh, aq më

Lexo me Shume

Irma Libohova e revoltuar: Çfarë ju thotë emri “bambi” në shqip, zotërinj të bashkisë?

Irma Libohova e revoltuar: Çfarë ju thotë emri “bambi” në shqip, zotërinj të bashkisë?

Irma Libohova është një nga këngëtaret e cila, pavarësisht kohës dhe përparimit të muzikës, ende  dëgjohet nga brezat e rinj.

Lexo me Shume

Calvin Harris hakmerret ndaj Taylor Swift…

Calvin Harris hakmerret ndaj Taylor Swift…

Calvin Harris pas ndarjes nga Taylor Swift, përveç përkushtimit në muzikë, duket se po e shijon faktin e të qenit vetëm.

Lexo me Shume

(Foto) Facebook vjen me risi: ndryshon përgjithmonë pamja e “fanpage”-ve

(Foto) Facebook vjen me risi: ndryshon përgjithmonë pamja e “fanpage”-ve

  Vazhdimisht stafi administrativ i Facebook-ut vendos të vijë me ndryshime dhe risi për përdoruesit, duke i dhënë një pamje

Lexo me Shume

Përdorues të Apple dhe Android, ja përgjigjet e problemeve tuaja nga ekspertët e celularëve

  Përdorues të Apple dhe Android, ja përgjigjet e problemeve tuaja nga ekspertët e celularëve

Sa më shumë përhapet përdorimi i smartphone-ëve, aq më shumë shtohen edhe pyetjet mbi problemet qe kemi kur i përdorim.

Lexo me Shume

Kylie Jenner dhe Tyga, sërish bashkë

Kylie Jenner dhe Tyga, sërish bashkë

Kylie Jenner është kthyer sërish në krahët e reperit Tyga dhe jo vetëm kaq. Ai tashmë është zhvendosur në shtëpinë

Lexo me Shume