Blitz | Kliko dhe Informohu

Archive

Këshilla për të bërë një udhëtim të sigurt

    Këshilla për të bërë një udhëtim të sigurt

Udhëtimet janë një përvojë e bukur, por kur bëhen plane për të udhëtuar ekziston gjithmonë edhe frika apo meraku për sigurinë e familjes tuaj. Ju mund të ndiheni më shumë

Lexo me Shume

Gjoks pule me shije orientale

    Gjoks pule me shije orientale

Përbërësit: 1 kokërr e vogël qepë e bardhë 150 g kumbulla të thata 400 g gjoks pule 280 g oriz basmati 150 g pana kuzhine Pak xhenxhefil piper kripë kerri

Lexo me Shume

Rihanna publikon klipin e ri në një tjetër planet

    Rihanna publikon klipin e ri në një tjetër planet

Rihanna ka bërë histori si artistja e parë që ka bërë premierën e videos të saj në IMAX. Nëpërmjet videos historike ajo ka promovuar këngën e re “Sledgehammer”, të cilën

Lexo me Shume

Këto sëmundje mund t’i merrni prej seksit oral…

    Këto sëmundje mund t’i merrni prej seksit oral…

Shumë njerëz mendojnë se nëpërmjet seksit oral nuk mund të marrin sëmundje seksualisht të transmetueshme, por në të vërtetë edhe mund të merren disa sëmundje. Seksi oral është më pak

Lexo me Shume

Itali – Gati “Grande Fratello-Vip”

    Itali – Gati “Grande Fratello-Vip”

Duke filluar nga sezoni i ri i vjeshtës, në televizionin “Canale 5” në Itali do të nisë “Grande Fratello-Vip”. Versioni i ri i “Grande Fratello” do të zgjasë 8 javë

Lexo me Shume

Mënyrat se si Facebook-u po shkatërron internetin

    Mënyrat se si Facebook-u po shkatërron internetin

Facebook-u është një ndër rrjetet sociale më të populluara në të gjithë botën.  Shumë njerëz kanë një llogari në Facebook, nëpërmjet së cilës marrin informacionin që kërkojnë. Por Facebook-u është

Lexo me Shume

Cupcake me Nutella

    Cupcake me Nutella

E kush është ajo femër nuk i adhuron këto ëmbëlsira kaq të bukura dhe super të shijshme! Të zbukuruara me gjërat më femërore ato marrin shpeshherë formën e një vepre

Lexo me Shume

(Foto) Këngëtarja Alanis Morissette shtatzënë, publikon foto nudo

    (Foto) Këngëtarja Alanis Morissette shtatzënë, publikon foto nudo

Në muajin shkurt, këngëtarja e mirënjohur Alanis Morissette zbuloi në mënyrë të çuditshme dhe origjinale për ndjekësit e saj lajmin se ishte shtatzënë për herë të dytë, nëpërmjet një videoje

Lexo me Shume

(Foto) E kujt është dora fatlume që prek të pasmet e Belen Rodriguez?

(Foto) E kujt është dora fatlume që prek të pasmet e Belen Rodriguez?

Vera e Belen Rodriguez në Ibiza po bëhet gjithnjë e më e nxehtë! Këtë herë nuk bëhet fjalë për pilotin

Lexo me Shume

(Video) Revolucioni i çantave në 100 vjet

  (Video) Revolucioni i çantave në 100 vjet

Stili dhe modelet e veshjeve ose aksesorëve ndryshojnë çdo vit, por dashuria e femrave për çantat ka mbetur e njëjtë.

Lexo me Shume

“Kaos-i” që pëlqejnë artistët

  “Kaos-i” që pëlqejnë artistët

Jemi të vetëdijshëm që të paktë janë ata artistë që vërtet e vlerësojnë punën e njëri-tjetrit. Ka ndodhur shpesh që

Lexo me Shume

Kim Kardashian-it i del sekreti

Kim Kardashian-it i del sekreti

Kim Kardashian ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes për fundshpinën e saj. Madje prej një dekade ajo ia ka

Lexo me Shume

Një tjetër vajzë në familjen Kardashian

  Një tjetër vajzë në familjen Kardashian

Pak muaj pasi çifti më i ri i familjes Kardashian, Rob dhe Blac, lajmëroi shtatzëninë, HollywoodLife.com na tregon edhe gjininë

Lexo me Shume

Zlatan Ibrahimovic tregon destinacionin e ardhshëm

  Zlatan Ibrahimovic tregon destinacionin e ardhshëm

Ishin të shumtë zërat që qarkullonin prej javësh, që thonin se destinacioni i ardhshëm i Zlatan Ibrahimovic do të ishte

Lexo me Shume

Akordi Conmebol-UEFA: Kili do të ndeshet me fituesen e Euro 2016

  Akordi Conmebol-UEFA: Kili do të ndeshet me fituesen e Euro 2016

Kili, i saposhpallur kampioni i Kupës së Amerikës në njëqindvjeçarin e saj, do të përballet me fituesin e Kampionatit Europian

Lexo me Shume

(Video) Efekti Brexit – Racizëm në Manchester: Ti je një emigrant, kthehu në Afrikë!

  (Video) Efekti Brexit – Racizëm në Manchester: Ti je një emigrant, kthehu në Afrikë!

“Zbrit nga tramvaji! Nuk je anglez, por një emigrant dreqi!” Edhe një koment i tillë është një ndër efektet e

Lexo me Shume

Djali vendos të eksperimentojë me make up-in, reagimi i babait të tij do t’ju lërë pa fjalë!

Djali vendos të eksperimentojë me make up-in, reagimi i babait të tij do t’ju lërë pa fjalë!

Bëhuni gati sepse do të shikoni një gjest të pazakontë të mbështetjes prindërore. Spencer Claus është një djalë i ri

Lexo me Shume

Selfie-t më “cool” të shkrepura ndonjëherë

Selfie-t më “cool” të shkrepura ndonjëherë

Selfie-t janë padyshim një nga trendet që nuk njeh dalje nga moda. Disa janë me të vërtetë të kënaqshme për

Lexo me Shume

Rihanna u dërgon fansave pizza falas në koncert

  Rihanna u dërgon fansave pizza falas në koncert

Është e vërtetë që së fundmi, koncertet e Rihannës nuk janë suksese të mëdha, por fansat e saj ajo nuk

Lexo me Shume

Calvin Harris zëvendëson Taylor Swift me një tjetër yll Hollivudi

  Calvin Harris zëvendëson Taylor Swift me një tjetër yll Hollivudi

Tani që Calvin Harris është ndarë nga Taylor Swift duket se ka nisur sërish jetën prej beqari. Askush nuk do

Lexo me Shume

Autoritetet turke zbulojnë kombësitë e bombarduesve të Stambollit

  Autoritetet turke zbulojnë kombësitë e bombarduesve të Stambollit

Tre nga personat e dyshuar për sulmet në Stamboll që  vranë 42 njerëz vinin nga Rusia, Uzbekistani dhe Kirgistani –

Lexo me Shume