Blitz | Kliko dhe Informohu

Archive

Fjalëkalimi “i rëndomtë” më i përhapuri në 2004-n – “kurth” për të miturit e rrezikuar nga interneti

    Fjalëkalimi “i rëndomtë” më i përhapuri në 2004-n – “kurth” për të miturit e rrezikuar nga interneti

Raporti i fëmijëve me internetin është një temë që vijon të shkaktojë debate aq sa dhe shqetësim si në vendin tonë edhe në botë. Nga disa anketa dhe studime të

Lexo me Shume

“Euro 2016”, De Biasi zbulon listën, ja katër lojëtarët që u lanë jashtë

    “Euro 2016”, De Biasi zbulon listën, ja katër lojëtarët që u lanë jashtë

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi ka bërë publike listën me 23 lojëtarët që do të shkojnë në Europian dhe emrat e katër të tjerëve që u

Lexo me Shume

Këshilla për një seks perfekt… në këmbë

Këshilla për një seks perfekt… në këmbë

Pozicionet e ndryshme të seksit mund të jenë të preferuara për arsye të ndryshme. Por ka disa pozicione të cilat jo çdo herë i bëjmë. Seksi në këmbë është një

Lexo me Shume

Fileto levreku në kore erëzash të freskëta

    Fileto levreku në kore erëzash të freskëta

Recetë që bëhet në dy sekonda, mjafton që në shtëpi të keni erëzat e freskëta dhe ja ku keni një vakt shumë të shijshëm. Përbërësit: 1 fileto levreku ose peshkun

Lexo me Shume

Sekreti për të bërë picën perfekte në shtëpi

    Sekreti për të bërë picën perfekte në shtëpi

Një kuzhiniere e njohur në Nju Jork ka dhënë disa këshilla për të bërë një picë të shijshme në shtëpi. Pasi të vini në zbatim këshillat e saj, do të

Lexo me Shume

Festivali Ndërkombëtar i Karnavaleve në Korçë – arsyet pse nuk duhet të mungoni…

    Festivali Ndërkombëtar i Karnavaleve në Korçë – arsyet pse nuk duhet të mungoni…

Prej vitesh, në një nga qytetet më të bukura të Shqipërisë, më  4 qershor, Bashkia Korçë organizon Festivalin Ndërkombëtar të Karnavaleve, duke çelur kështu zyrtarisht sezonin turistik veror. Karnavalet e

Lexo me Shume

Këto vende po vizitohen gjithnjë e më pak nga turistët? Arsyeja është kjo…

    Këto vende po vizitohen gjithnjë e më pak nga turistët? Arsyeja është kjo…

Turqia, Greqia dhe Egjipti janë ndër shtetet që po e ndiejnë më së shumti koston e krizës së emigrantëve në Europë, me të dhëna të reja, të cilat tregojnë rënien

Lexo me Shume

Steve Wonder tregon shijen që i ka lënë “Lemonade” e Beyonce-s

    Steve Wonder tregon shijen që i ka lënë “Lemonade” e Beyonce-s

Një nga zërat më të mirë të muzikës botërore, Steve Wonder, ka ndarë me të gjithë publikun mendimin e tij lidhur me “Lemonade”, teksa u pyet nga Billboard në prapaskenat

Lexo me Shume

(Video) Trupa njerëzish nudo e të lyer me gjak. Kjo fushatë e vegjetarianëve spanjollë do t’ju habisë

  (Video) Trupa njerëzish nudo e të lyer me gjak. Kjo fushatë e vegjetarianëve spanjollë do t’ju habisë

Rreth 20 aktivistë vegjetarianë në Spanjë kanë dashur të tregojnë mizorinë (sipas tyre) të njerëzve që ushqehen me mish. Mënyra

Lexo me Shume

Kush është kandidati kryesor për rolin e James Bond?

  Kush është kandidati kryesor për rolin e James Bond?

Regjisori i “James Bond”, Sam Mendes, ka folur mbi disa spekulime për sa i përket të ardhmes dhe ekskluzivitetit për rolin e

Lexo me Shume

Facebook, Twitter, Youtube dhe Microsoft marrin një vendim që mund të mërzisë shumë njerëz

  Facebook, Twitter, Youtube dhe Microsoft marrin një vendim që mund të mërzisë shumë njerëz

Grupet e të drejtave në SHBA janë zemëruar për marrëveshjen e ndërmjetësimit të Komisionit Europian me platformat online. Disa nga

Lexo me Shume

5 teoritë e çmendura konspirative të Hollivudit që do t’ju lënë me gojë hapur

  5 teoritë e çmendura konspirative të Hollivudit që do t’ju lënë me gojë hapur

Hollivudi, përveçse është një burim arti dhe lajmesh, është gjithashtu pikënisja e shumë teorive konspirative, dhe kjo, jo për shkak

Lexo me Shume

Ngjarja në kopshtin zoologjik. Njerëzit reagojnë: Më mirë të kishte vdekur fëmija sesa gorilla!

  Ngjarja në kopshtin zoologjik. Njerëzit reagojnë: Më mirë të kishte vdekur fëmija sesa gorilla!

Ka bërë shumë bujë në media lajmi për vrasjen e gorillës, 4 ditë më parë (lexo këtu). Në mediat sociale ka pasur

Lexo me Shume

Vetitë çudibërëse të shafranit, vendoseni rreth syve dhe shihni rezultatin

  Vetitë çudibërëse të shafranit, vendoseni rreth syve dhe shihni rezultatin

Pothuajse të gjithë kanë dëgjuar për vetitë e mahnitshme të shafranit të Indisë, një erëz e përdorur gjerësisht në kuzhinën

Lexo me Shume

(Video) Pjata e ditës: Peshk dhe plehra

  (Video) Pjata e ditës: Peshk dhe plehra

Sa të sigurt jemi se ushqimet që konsumojmë janë të mirëkontrolluara, jo të skaduara dhe të ushqyeshme? Këtë pyetje në

Lexo me Shume

Flasin rojet e sigurisë të Johnny Depp: “Amber ka qenë e dhunshme!”

  Flasin rojet e sigurisë të Johnny Depp: “Amber ka qenë e dhunshme!”

Rojet e sigurisë të Johnny Depp kanë thënë se Amber Heard ka qenë shumë  e dhunshme dhe se shpeshherë ka

Lexo me Shume

Trump lë pa fjalë gjeniun Stephen Hawking

  Trump lë pa fjalë gjeniun Stephen Hawking

Duke qenë se është një shkencëtarët më të njohur në botë, Stephen Hawking kërkohet vazhdimisht të shpjegojë disa nga fenomenet

Lexo me Shume

Një mur gjigant në Sarajevë në nder të David Bowie

  Një mur gjigant në Sarajevë në nder të David Bowie

Muzika dhe arti i David Bowie nuk ka prekur vetëm Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por ka arritur deri në

Lexo me Shume

Sa meshkuj ka pasur Belen Rodriguez? Bukuroshja argjentinase rrëfen sekretin…

  Sa meshkuj ka pasur Belen Rodriguez? Bukuroshja argjentinase rrëfen sekretin…

Sa meshkuj ka pasur Belen Rodriguez? E vënë në ‘shënjestër’ nga pyetjet e Vittorio Sgarbit në rubrikën “Uno contro tutti”

Lexo me Shume

(Video) Bëhuni gati, “Gangsta” Fjolla Morina po vjen!

(Video) Bëhuni gati, “Gangsta” Fjolla Morina po vjen!

    Pas “Trileqe”-es, Fjolla Morina ka vendosur të mos na marrë më me të mira. Në një video ekskluzive

Lexo me Shume

Dita Botërore e Mjedisit 2016: “Mbroni florën dhe faunën e rrallë të vendit”

Dita Botërore e Mjedisit 2016: “Mbroni florën dhe faunën e rrallë të vendit”

Në kuadër të Ditës Botërore të Mjedisit, e cila festohet çdo 5 qershor, Ministria e Mjedisit dhe UNDP në Shqipëri kanë

Lexo me Shume