Blitz | Kliko dhe Informohu

Archive

Kastro Zizo: Na mbytën kurvat!

    Kastro Zizo: Na mbytën kurvat!

Producenti dhe këngëtari Kastro Zizo, i njohur për publikun shqiptar për natyrën e tij impulsive, aq sa edhe të drejtpërdrejtë, shpeshherë reagon për situata të ndryshme. Ai nuk ngurron të

Lexo me Shume

Deklaroi se ka prova të forta për “21 Janarin”, kërcënohet djali i Myrtajt

    Deklaroi se ka prova të forta për “21 Janarin”, kërcënohet djali i Myrtajt

Renato Myrtaj, djali i Faik Myrtajt, një prej të vrarëve në 2011-ën në protestën e 21 Janarit, deklaroi pak ditë më parë se disponon disa prova që do të trondisin

Lexo me Shume

Pse të gjithë po shkojnë drejt “Altar”?

    Pse të gjithë po shkojnë drejt  “Altar”?

Valdrin Sahiti ka sjellë koleksionet e fustaneve të tij me firmën e Elvana Gjatës në Tiranë. Për çdo vajzë të apasionuar pas fushës të modës, “Altar” është vendi i duhur

Lexo me Shume

EULEX: 30 ditë paraburgim për ish-kreun e UÇK-së Azem Syla

    EULEX: 30 ditë paraburgim për ish-kreun e UÇK-së Azem Syla

Një gjyqtar i EULEX-it caktoi ditën e djeshme masën e paraburgimit prej një muaj për të pandehurin Azem Syla. Lajmi është bërë i ditur nga Gjykata e Kosovës, ndërkohë që rasti

Lexo me Shume

Anulohet turi “Formation” i Beyonce

    Anulohet turi “Formation” i Beyonce

Beyonce ka lënë të hutuar fansat e saj me lajmin e anulimit të turit botëror të “Formation”, i cili ka vetëm pak ditë që ka nisur. Bey do të ngjitej

Lexo me Shume

Ndalimi i flamurit të Kosovës në Eurovizion, Lunaçek reagon ashpër

    Ndalimi i flamurit të Kosovës në Eurovizion, Lunaçek reagon ashpër

Raportuesja për Kosovën në PE, Ulrike Lunaçek, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të EBU-së për të ndaluar valëvitjen e flamurit të Kosovës gjatë netëve të koncertit dhe vendosjen e flamurit

Lexo me Shume

Sonila Meço: Ngujimi mediatik s’është zgjidhje, veçse dëshmi e dështimit

    Sonila Meço: Ngujimi mediatik s’është zgjidhje, veçse dëshmi e dështimit

Moslejimi i një grupi gazetarësh të njohur dhe Shoqërisë Civile në dëgjesën publike për prezantimin e projektit të “Arenës Kombëtare”, ka shkaktuar edhe reagimin e gazetares dhe moderatores së njohur

Lexo me Shume

Zgjedhjet parlamentare, ja lista e 35 degëve të PD ku do të zgjidhen kryetarët e rinj

    Zgjedhjet parlamentare, ja lista e 35 degëve të PD ku do të zgjidhen kryetarët e rinj

Ende një vit nga zgjedhjet parlamentare, Partia Demokratike pritet të rikonstruktojë më shumë se gjysmën e degëve të saj. Vendimi për shtimin e të paktën 14 degëve të reja është

Lexo me Shume

8 pasione të VIP-ave që nuk do t’i imagjinonit kurrë

8 pasione të VIP-ave që nuk do t’i imagjinonit kurrë

  Gjithkush ka një hobi të caktuar në jetë: për disa është koleksionimi i kasetave, për dikë tjetër është piktura,

Lexo me Shume

Panairi i Punës, Klosi: S’janë plotësuar 100 vende për taksist

  Panairi i Punës, Klosi: S’janë plotësuar 100 vende për taksist

Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, e cilësoi si të suksesshëm Panairin e Punës, i cili përfundon sot.

Lexo me Shume

Aksident i rëndë në Shkopet, rrëzohet furgoni me pasagjerë. Dyshohet për dy viktima

  Aksident i rëndë në Shkopet, rrëzohet furgoni me pasagjerë. Dyshohet për dy viktima

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mesditën e sotme në Shkopet. Mësohet se një furgon me pasagjerë ka dalë

Lexo me Shume

(Video) Marrëdhënia e çuditshme e Alexis Sanchez me qentë e tij “shokon” fansat

  (Video) Marrëdhënia e çuditshme e Alexis Sanchez me qentë e tij “shokon” fansat

Historia e dashurisë së futbollistit të Arsenalit, Alexis Sanchez, me dy qentë e tij, duket se po bën xhiron e

Lexo me Shume

Sërish sulme ajrore në Aleppo. 200 të vrarë brenda javës

  Sërish sulme ajrore në Aleppo. 200 të vrarë brenda javës

Banorëve të Aleppos u është dashur të kalojnë një të premte nën sulmet e vazhdueshme ajrore. Prej luftimeve të ashpra

Lexo me Shume

Nëse figurat mashkullore të showbiz-it do të ishin personazhe të filmave vizatimorë…

Nëse figurat mashkullore të showbiz-it do të ishin personazhe të filmave vizatimorë…

Pak ditë më parë ju treguam personazhet e animuar me të cilët ngjajnë disa nga figurat femërore më të njohura

Lexo me Shume

Nuk do ta besonit ku e ka zënë gjumi Anxhelina Hadërgjonajn…

Nuk do ta besonit ku e ka zënë gjumi Anxhelina Hadërgjonajn…

Anxhelina Hadërgjonaj, përveçse mjaft  simpatike dhe e ëmbël në portret, ka edhe një trup mjaft të tonifikuar, i cili padyshim

Lexo me Shume

Kryepeshkopi Ortodoks uron besimtarët: “Fryma e Ngjalljes le të fuqizojë ecurinë tonë për të dalë nga çdo formë dëshpërimi”

  Kryepeshkopi Ortodoks uron besimtarët: “Fryma e Ngjalljes le të fuqizojë ecurinë tonë për të dalë nga çdo formë dëshpërimi”

Kryepeshkopi Ortodoks,  Imzot Anastas Janullatos, ka dërguar një mesazh urimi për të gjithë besimtarët me rastin e  Pashkës Ortodokse, duke

Lexo me Shume

Ish-roja i Auschwitz-it kërkon falje për viktimat e Holokaustit

  Ish-roja i Auschwitz-it kërkon falje për viktimat e Holokaustit

Një ish-roje i Auschwitz-it ka kërkuar falje për viktimat në një gjykatë të Gjermanisë. Ai u shpreh i penduar që

Lexo me Shume

Drake: E dua shumë Nicki Minaj, por i dashuri i saj na e ka ndaluar të flasim

  Drake: E dua shumë Nicki Minaj, por i dashuri i saj na e ka ndaluar të flasim

Mbrëmjen e djeshme, në prag të daljes së albumit të tij të 4-t “Views”, reperi Drake i është përgjigjur pyetjeve

Lexo me Shume

6 arsyet pse duhet të flini pa rroba

6 arsyet pse duhet të flini pa rroba

  “Të flesh veshur apo zhveshur?” kjo ka qenë çështja për një kohë të gjatë. Përveç faktit që fjetja pa

Lexo me Shume

10 maskat e fytyrës që ju rekomandojnë yjet e Hollivudit

10 maskat e fytyrës që ju rekomandojnë yjet e Hollivudit

  Nëse ka një gjë që e kemi të përbashkët me shumë yje botërorë është se të gjithë i adhurojmë

Lexo me Shume

Era Istrefi emocionon Ledina Çelon

  Era Istrefi emocionon Ledina Çelon

Tashmë e dinë të gjithë se fama e Era Istrefit është përhapur kudo në Europë. Këtë gjë e dëshmon edhe

Lexo me Shume