Blitz | Kliko dhe Informohu

Archive

(Video) Armina dhe Shkëlzeni, sherr në lokal

    (Video) Armina dhe Shkëlzeni, sherr në lokal

Pak orë më parë, në një nga lokalet e njohura në Tiranë ka ndodhur një sherr i paimagjinueshëm midis Armina Mevlanit dhe Shkëlzen Berishës. Ata kanë qenë me disa miq

Lexo me Shume

Kombëtarja Shqiptare më në fund në lojën Pro Evolution Soccer (foto)

    Kombëtarja Shqiptare më në fund në lojën Pro Evolution Soccer (foto)

Nëpërmjet faqes së saj zyrtare në Facebook, Pro Evolution Soccer njoftoi se tashmë edhe Shqipëria do jetë pjesë e lojës së famshme “PES 2016”, lojë që luhet shumë edhe nga

Lexo me Shume

Si të përgatitim tiramisu

    Si të përgatitim tiramisu

E kush nuk i adhuron ëmbëlsirat! E vetmja gjë që na pengon është frika e shtimit në peshë. Por në qoftë se përgatitim ëmbëlsira të lehta dhe jo me shumë

Lexo me Shume

Role pule e mbushur me arra

    Role pule e mbushur me arra

Role pule është një pjatë e shijshme dhe e lehtë. Përdorimi i erëzave i jep kësaj pjate një shije të mrekullueshme. Përbërësit: 4 feta kraharor pule 4 feta proshutë e

Lexo me Shume

Maria De Filippi shokon me “gjetjen” e re televizive

    Maria De Filippi shokon me “gjetjen” e re televizive

Prej vitesh, autorja dhe moderatorja e njohur Maria De Filippi mbijeton në ekranet italiane për vetë aftësinë e saj për t’iu përshtatur publikut, realitetit, pa dalë nga natyra. “Amici”, “Uomini

Lexo me Shume

 Për t’u bërë super yll, më parë duhet të kthehesh në kloun. Tendenca e re e konturimit

      Për t’u bërë super yll, më parë duhet të kthehesh në kloun. Tendenca e re e konturimit

  Moda e konturimit vazhdon të përhapet mes artistëve të kozmetikës. Trendi i konturimit i bërë nga artistja e konturimit në Youtube, Bela De Lune, tani është një trend viral

Lexo me Shume

Martesa West-Kardashian, në dorën e testit të atësisë

    Martesa West-Kardashian, në dorën e testit të atësisë

Martesa West-Kardashian, në dorën e testit të atësisë. Pas akuzave se Kayne West nuk është babai i vërtetë i vajzës, North West, reperi ka vendosur të ndërmarrë hapa për të

Lexo me Shume

Terroristi Salah Abdeslam do të ekstradohet në Francë

    Terroristi Salah Abdeslam do të ekstradohet në Francë

Terroristi Salah Abdeslam pritet që të ekstradohet në Francë. Një gjykatë belge vendosi gjatë të enjtes të ekstradojë në Francë Salah Abdeslamin, në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar për

Lexo me Shume

Krostatë me marmelatë dardhe

  Krostatë me marmelatë dardhe

Ëmbëlsirat e thjeshta për mëngjes ose për zemër janë një pasion më vete. Jo sepse bëhen për dy minuta, por

Lexo me Shume

“VIP”-at që përkëdhelen nga partnerë më të rinj!

  “VIP”-at që përkëdhelen nga partnerë më të rinj!

Zbulimi i partnerëve të personazheve ‘VIP’ është gjithmonë një ndër misionet kryesore të gazetave rozë e të portaleve online! Ama,

Lexo me Shume

40-vjeçaret që sfidojnë çdo 20-vjeçare që njihni

40-vjeçaret që sfidojnë çdo 20-vjeçare që njihni

Koha ecën me hapa të shpejtë, herë e kuptojmë e herë kujtohemi vonë ta shijojmë momentin. Efekti “kohë” për femrat

Lexo me Shume

Krime kundër njerëzimit, Sheshel shpallet i pafajshëm. Bushati: Goditje e rëndë nga Haga

  Krime kundër njerëzimit, Sheshel shpallet i pafajshëm. Bushati: Goditje e rëndë nga Haga

Gjykata e Hagës ka shpallur të pafajshëm liderin radikal serb Vojisllav Sheshel, i akuzuar për krime lufte dhe krime kundër

Lexo me Shume

“Transit Albania dhe Italia” udhëzon refugjatët si të shfrytëzojnë Shqipërinë

  “Transit Albania dhe Italia” udhëzon refugjatët si të shfrytëzojnë Shqipërinë

Faqja “Transit Albania dhe Italia” në rrjetin social Facebook, e cila ka gati 27 ditë që është krijuar, është bërë

Lexo me Shume

Trendi i pranverës, perfekt për vajzat me gjoks të vogël

  Trendi i pranverës, perfekt për vajzat me gjoks të vogël

Të gjitha vajzat që kanë gjoks të vogël dhe më parë e fshihnin, le ta shijojnë këtë pranverë larg komplekseve

Lexo me Shume

“Mos e shpallni shenjtore, Nënë Tereza ishte mashtruese!”

  “Mos e shpallni shenjtore, Nënë Tereza ishte mashtruese!”

Geneviève Chénard e “New York Times” shkruan se nuk duhet të ngutemi për të shpallur Nënë Terezën shenjtore. Sipas saj,

Lexo me Shume

10 videoklipet “skandaloze” shqiptare që duhet t’i shikoni patjetër

  10 videoklipet “skandaloze” shqiptare që duhet t’i shikoni patjetër

Populli shqiptar shquhet si një popull muzikë-dashës dhe këtë nuk ka frikë ta shfaqë në çdo vend. Një nga këto

Lexo me Shume

Rihanna, “topless” në videon e re

  Rihanna, “topless” në videon e re

Këngëtarja nga Barbadosi ka publikuar pak minuta më parë videon e saj më të re të këngës “Kiss it better”.

Lexo me Shume

Ja cila është domethënia e tatuazhit të David Beckham

  Ja cila është domethënia e tatuazhit të David Beckham

David Beckham është i dashuruar pas tatuazheve. Kësaj radhe ka bërë një të ri: figurën e një çifti klasik në

Lexo me Shume

Sergio Ramos i hedh benzinë zjarrit përpara “El Clasico”, kërkon hakmarrje (foto)

  Sergio Ramos i hedh benzinë zjarrit përpara “El Clasico”, kërkon hakmarrje (foto)

Barcelona ka shpartalluar Realin në përballjen e fazës së parë me rezultatin 4-0, rezultat që ka dhembur jo pak si

Lexo me Shume

15 fotot që meshkujt nuk do t’i kuptojnë kurrë

  15 fotot që meshkujt nuk do t’i kuptojnë kurrë

  Kur bëhet fjalë për femrat, meshkujt nuk arrijnë asnjëherë t’i kuptojnë ato. Femrat çdo veprim e bëjnë për një

Lexo me Shume

Bathë me mish në furrë

  Bathë me mish në furrë

Për mua gatimet  furrës janë dashuri, e dini tashmë, por këto bathë të gatuara në tavë balte në furrë i

Lexo me Shume