Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

  Aktualitet

  Kryemadhi uron pavarësinë e Kosovës: 10 vjet janë pak për të fituar pjekurinë e një shteti që aspiron Evropën

    Kryemadhi uron pavarësinë e Kosovës: 10 vjet janë pak për të fituar pjekurinë e një shteti që aspiron Evropën

  Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi përmes një mesazhi në faqen e saj të ‘Facebook’-ut uroi për 10-vjetorin e pavarësisë së

  Lexo me Shume

  Ish-Presidenti i SHBA-ve, George W. Bush uron Kosovën: Jam krenar që pranova kërkesën që SHBA-të t’ju njihnin si shtet sovran

    Ish-Presidenti i SHBA-ve, George W. Bush uron Kosovën: Jam krenar që pranova kërkesën që SHBA-të t’ju njihnin si shtet sovran

  Me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ish President ii shteteve të Bashkuara të Amerikës George W Bush

  Lexo me Shume

  “New Born” me pamje të re, kushtuar 10 vjetorit të Pavarësisë!

    “New Born” me pamje të re, kushtuar 10 vjetorit të Pavarësisë!

  Sot, Kosova feston 10 vjetorin e Pavarësisë. qytetarët kanë dalë në shesh për të festuar. Sigurisht nuk kanë munguar as

  Lexo me Shume

  Ndryshime të tjera në radhët e Policisë të Shtetit. Emërohet drejtori i ri i Policisë së Shkodrës

    Ndryshime të tjera në radhët e Policisë të Shtetit. Emërohet drejtori i ri i Policisë së Shkodrës

  Ndryshime të tjera kanë ndodhur në radhët e Policisë së Shtetit. Pas emërimit të Gjovalin Lokës në postin e zv.

  Lexo me Shume

  Tërmet në juglindje të Shqipërisë, ja qytetet që u ndjenë lëkundjet

    Tërmet në juglindje të Shqipërisë, ja qytetet që u ndjenë lëkundjet

  Juglindja  e Shqipërisë është tronditur gjatë orëve të mëngjesit nga një tërmet. Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.3,

  Lexo me Shume


  Kendveshtrime
      Debati IM për Teatrin

  Debati IM për Teatrin

  Nga Kozeta Kurti   Unë ju mbështes juve, mbi të gjitha se ju admiroj në atë që bëni. Shumë prej jush e dinë mirë që unë nuk humbas asnjë shfaqje

  Lexoje te plote

  Armand Duka: Mundësitë i kemi, tani do të synojmë Botërorin!

    Armand Duka: Mundësitë i kemi, tani do të synojmë Botërorin!

  Mbrëmjen e djeshme, Presidenti i sapokonfirmuar i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka qenë i ftuar në emisionin “Zona

  Lexo me Shume

  (Foto) Skandal seksual në futbollin Paraguay-n, presidenti i ekipit në një lidhje me futbollistin

    (Foto) Skandal seksual në futbollin Paraguay-n, presidenti i ekipit në një lidhje me futbollistin

  Së fundmi në Paraguay, ka shpërthyer një skandal seksual, ku ka qenë i përfshirë Presidenti i një klubi dhe futbollisti

  Lexo me Shume

  Neymar i suksesshëm edhe jashtë fushës së blertë, mesazhe të nxehta me modelen kolumbiane

    Neymar i suksesshëm edhe jashtë fushës së blertë, mesazhe të nxehta me modelen kolumbiane

  Ai ka probleme me marrëdhëniet me shokët e skuadrës së tij por jashtë fushe Neymar duket se është në një

  Lexo me Shume

  Pas humbjes flet Bashkim Fino: Kontestoj zgjedhjet do i drejtohem KAS dhe FIFA-s

    Pas humbjes flet Bashkim Fino: Kontestoj zgjedhjet do i drejtohem KAS dhe FIFA-s

  Bashkim Fino ka uruar Armando Dukën për fitoren e mandatit të 5-të në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit. Por

  Lexo me Shume

  Armando Duka rizgjidhet për herë të 5-të President i FSHF-së

    Armando Duka rizgjidhet për herë të 5-të President i FSHF-së

  U zhvillua edhe raundi i dyte për zgjedhjen e presidentit te FSHF dhe me 38   vota fitues është shpallur Armando

  Lexo me Shume

  Zgjedhjet në FSHF, mbyllet raundi i parë. Asnjë kandidat nuk merr votat e mjaftueshme

    Zgjedhjet në FSHF, mbyllet raundi i parë. Asnjë kandidat nuk merr votat e mjaftueshme

  Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Asamblenë e FSHF-së për Presidentin që do të udhëheqë Federatën për 4

  Lexo me Shume
      Jeni kuriozë se si do të shkojë Shën Valentini për ju? Jua thotë shenja e horoskopit

  Jeni kuriozë se si do të shkojë Shën Valentini për ju? Jua thotë shenja e horoskopit

  Ndonëse për shumë persona Shën Valentini nuk përfaqëson asgjë të veçantë sepse dashuria shprehet çdo ditë dhe jo vetëm një ditë të vitit, sërish, sidomos për ata që janë në

  Lexoje te plote
      Fiks për t’i shijuar në fundjavë: Biskota me gjalpë kikiriku

  Fiks për t’i shijuar në fundjavë: Biskota me gjalpë kikiriku

  Përbërsit: 2 Vezë 50-80 gram Sheqer integral 200 gram Miell 4-5 lugë Gjalpë kikiriku 2 lugë të vogla Pluhur pjekës për ëmbëlsira Përgatitja: Vendosini të gjithë përbërësit në mikser dhe përzijeni derisa

  Lexoje te plote


  Oriz i kuq me pazi dhe salcë domatesh

    Oriz i kuq me pazi dhe salcë domatesh

  Përbërësit 2 filxhanë kafe oriz të kuq 1 gotë salcë domatesh lëng 1 konserv peshku ton natyral 2 duar plot

  Lexo me Shume

  Valentine Cake – Tortë çokollate me lajthi dhe arrë kokosi

    Valentine Cake – Tortë çokollate me lajthi dhe arrë kokosi

  Përbêrsit Për një tavë 26-28 cm 6 vezë temperaturë ambjenti 100 gr. sheqer 50 gr. gjalpë 120 gr. miell 00

  Lexo me Shume

  Lakër në mënyrë aziatike me oriz basmati

    Lakër në mënyrë aziatike me oriz basmati

  Përbërsit: Gjysëm Lakër e bardhë 2-3 lugë Vaj suzami 2 Qep të njoma 1 Hudhër e njomë 2 Spec djegës

  Lexo me Shume

  Supë domatesh me bukë të thekërisur dhe djathë të shkërmoqur

    Supë domatesh me bukë të thekërisur dhe djathë të shkërmoqur

  Perberesit 4-5 domate “zemër kau” 1 qep 3-4 thelpinjë hudhra kripë dhe piper i zi pak vaj ulliri disa gjethe

  Lexo me Shume

  U përfol se u kishte ofruar favore kolegëve në Këngën Magjike, Fifi u përgjigjet më në fund thashethemeve!

      U përfol se u kishte ofruar favore kolegëve në Këngën Magjike, Fifi u përgjigjet më në fund thashethemeve!

  Kënga Magjike është padyshim një prej eventeve më të mëdha të muzikës në vend, por njëkohësisht ka gjeneruar mjaft thashetheme që “gumëzhijnë” në mesin e artistëve dhe në media. Edhe

  Lexo me Shume

  (Video) Albana Osmani ka një dhuratë të veçantë për Rita Orën, gjatë konferencës në Prishtinë

      (Video) Albana Osmani ka një dhuratë të veçantë për Rita Orën, gjatë konferencës në Prishtinë

  Rita Ora ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Prishtinë dhe më vonë ka mbajtur edhe një konferencë me gazetarë të ndryshëm. Pjesë e tyre ka qënë edhe moderatorja e njohur

  Lexo me Shume

  Rozana: Nuk i shkova në dasmë se nuk më ftoi! Fiori ia kthen: Urimi yt publik më ngriti nervat!

      Rozana: Nuk i shkova në dasmë se nuk më ftoi! Fiori ia kthen: Urimi yt publik më ngriti nervat!

  Fiori Dardha nuk e ftoi në dasmën e saj një vit më parë Rozana Radin, bashkëprezantuesen e saj në “Boom” dhe mikeshën prej 24 vitesh. Portalet shkruan shumë për mungesën

  Lexo me Shume

  Zbulohet më në fund arsyeja e zënkës së Rozana Radit dhe Fiori Dardhës: Ia mbushën mendjen të tjerët!

      Zbulohet më në fund arsyeja e zënkës së Rozana Radit dhe Fiori Dardhës: Ia mbushën mendjen të tjerët!

  Në mediat online u përfol shumë për zënkën mes Fiori Dardhës dhe Rozana Radit në fillimet e emisionit “Boom”. Askush nuk e dinte deri më tani arsyen e vërtetë përse

  Lexo me Shume

  Paragjykimet për peshën, Fifi rrëfen: “Muzikantët e producentë më thonin do bashkëpunojmë kur të heqësh 15 kilogramë!”

      Paragjykimet për peshën, Fifi rrëfen: “Muzikantët e producentë më thonin do bashkëpunojmë kur të heqësh 15 kilogramë!”

      Shpesh herë artistët nuk gjykohen vetëm për produktet e tyre muzikore, por edhe për paraqitjen fizike. Rasti i fundit ishte ai i këngëtares së njohur, Ronela Hajati, e

  Lexo me Shume

  “Alar Band” i kërkon Klea Hutës të fshijë “Amla” nga Youtube. Ja përgjigja e saj…

      “Alar Band” i kërkon Klea Hutës të fshijë “Amla” nga Youtube. Ja përgjigja e saj…

  Alar Band kanë qenë të ftuar në emisionin “Thumb” të Aulonës dhe Fatmës. Intervista me djemtë e grupit është organizuar në formën e një loje. Në lojën me shishe, violinist i

  Lexo me Shume

  Genti Kame flet sërish për Ema Andrean: Me ç’fytyrë kërkon të bëhesh drejtoreshë Teatri? Nuk heq asnjë presje nga fjalët që të thashë

      Genti Kame flet sërish për Ema Andrean: Me ç’fytyrë kërkon të bëhesh drejtoreshë Teatri? Nuk heq asnjë presje nga fjalët që të thashë

  Prej të martës në mbrëmje mediat janë duke shkruar për përplasjen mes Genti Kames, djalit të aktorit Gëzim Kame dhe Ema Andreas. Gjithçka nisi nga diskutimi që po bëhej në panelin

  Lexo me Shume

  Këngëtari i njohur i del në mbrotje Era Istrefit: Gjynah me e shkel një yll, ajo po i mungon thirrjes “Bac çikat na e zbardhën ftyrën”

      Këngëtari i njohur i del në mbrotje Era Istrefit: Gjynah me e shkel një yll, ajo po i mungon thirrjes “Bac çikat na e zbardhën ftyrën”

  Një nga gjërat që është diskutuar më së shumti prej mbrëmjes së djeshme në rrjete sociale është mospërfshirja e Era Istrefit në sloganin “Bac, çikat na e zbardhën ftyrën” me

  Lexo me Shume

  (Foto) Nga të gjitha urimet për pavarësinë e Kosovës, më i bukuri vjen nga Renee!

      (Foto) Nga të gjitha urimet për pavarësinë e Kosovës, më i bukuri vjen nga Renee!

  Sot Kosova feston 10 vite Pavarësi e në të gjithë trojet shqiptare kanë shpërthyer urimet. Kudo mbizotëron atmosfera festive e pritet që mbrëmjen e sotme  në Prishtinë të mbahet një

  Lexo me Shume

  10 vjet shtet! Urimet e Vip-ave shqiptarë pushtuan rrjetin në Ditën e Pavarësisë të Kosovës

      10 vjet shtet! Urimet e Vip-ave shqiptarë pushtuan rrjetin në Ditën e Pavarësisë të Kosovës

  17 shkurti ëshë një ditë shumë e veçantë për Shqipërinë dhe Kosovën. Kjo datë shënon Pavarësinë e Kosovës dhe njohjen e saj si shtet. Sot kanë kaluar 10 vjet nga

  Lexo me Shume

  Tani nuk ka më dyshime! Të vërtetën e shtazënisë së Adelina Tahirit e zbulon vëllai i saj…

      Tani nuk ka më dyshime! Të vërtetën e shtazënisë së Adelina Tahirit e zbulon vëllai i saj…

  Prej pak kohësh është përfolur se këngëtarja Adelina Tahiri është shtatzënë. Fillimisht burime pranë çifti konfirmuan këtë lajm për “Prive”, pasi Adelina nuk ka dashur të flasë vetë për këtë

  Lexo me Shume

  Kosova feston 10 vjetorin e Pavarësisë! Përveç urimit Dua Lipa bën një premtim!

      Kosova feston 10 vjetorin e Pavarësisë! Përveç urimit Dua Lipa bën një premtim!

  Sot,është një ditë shumë e veçantë për Kosovën, e cila festoon 10 vjetorin e Pavarësisë. Artistët e ndryshëm kanë filluar të bëjnë urimet e tyre në rrjetet sociale, por ajo

  Lexo me Shume

  Vilën ku u xhiruar ky film i njohur mund ta bëni tuajën për… 2,15 milion $!

      Vilën ku u xhiruar ky film i njohur mund ta bëni tuajën për… 2,15 milion $!

    Mund të numërojmë dhjetëra raste, kur kemi parë një film dhe na ka pëlqyer aq shumë shtëpia, ndërtesa apo sheshi ku është xhiruar sa kemi dëshiruar ta kemi tonën

  Lexo me Shume

  Në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, arrestohet 40 vjeçari shqiptar

      Në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, arrestohet 40 vjeçari shqiptar

  Policia e Shtetit informon se në bashkëpunim me policinë italiane nëpërmjet Zyrave Ndërlidhëse në Tiranë e Bari si dhe me Kompaninë e Karabinierisë së Roma Centro, kanë vijuar arrestimet duke

  Lexo me Shume

  Thanë se Era Istrefi nuk ishte në kalibrin e duhur për të qenë slogan i Kosovës, reagon nëna e këngëtares!

      Thanë se Era Istrefi nuk ishte në kalibrin e duhur për të qenë slogan i Kosovës, reagon nëna e këngëtares!

  Kosova mbush 10 vite pavarësi nesër dhe për këtë prej ditësh janë duke u përgatitur festime nga më të ndryshmet. Pjesë e gjithë organizimit ka qenë edhe publikimi i një

  Lexo me Shume

  Përfundon “Shiko kush Luan”, fjalën e fundit e thotë Luana: Emisioni më i vështirë që kam bërë por ia dola!

      Përfundon “Shiko kush Luan”, fjalën e fundit e thotë Luana: Emisioni më i vështirë që kam bërë por ia dola!

  Të shtunën e kaluar u trasmetua puntata e fundit e programit “Shiko kush Luan”. Sezoni i parë mund të themi se ka qenê i suksesshëm jo vetëm për televizionin por

  Lexo me Shume

  Ndërkohë që të gjithë flasin për ardhjen e Rita Orës, surprizën e pavarësisë e bëri Ledri Vula

      Ndërkohë që të gjithë flasin për ardhjen e Rita Orës, surprizën e pavarësisë e bëri Ledri Vula

  Kudo po flitet për festën e madhe që do tê organizohet në Kosovë me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë. Shqiptarët janë bërë gati të presin në Prishtinë për të kënduar

  Lexo me Shume

  Debati me Encën, flet Rosela: S’më erdhi keq që isha fokus i portaleve, kuptova se më duan

      Debati me Encën, flet Rosela: S’më erdhi keq që isha fokus i portaleve, kuptova se më duan

  Pak ditë më parë mediat shukruan për debatin që u zhvillua përmes rrjeteve sociale mes Rosela Gjylbegut dhe Enca Haxhiajt. Rosela e ftuar në  “Shiko kush luan”, u pyet se

  Lexo me Shume

  Kërkesa e 4 dekanëve të shkarkim, rektori i Universiteit të Tiranës letër të hapur ministres Nikolla!

      Kërkesa e 4 dekanëve të shkarkim, rektori i Universiteit të Tiranës letër të hapur ministres Nikolla!

  Rektori i Universiteti të Tiranës ka dërguar ditën e sotme një letër të hapur ministres Lindita Nikolla lidhur me kërkesën e 4 dekanëve të këtij universiteti për shkarkim. Në këtë

  Lexo me Shume

  Era Istrefi jashtë imazhit të “10 Vjet Pavarësi”, organizatorët: “Nuk është në kalibrin e duhur!”

      Era Istrefi jashtë imazhit të “10 Vjet Pavarësi”, organizatorët: “Nuk është në kalibrin e duhur!”

  Nesër, në 17 shkurt, Kosova mbush plot 10 vite pavarësi dhe kjo sigurisht nuk mund të mos lihej pa një slogan të fuqishëm, i cili do të kishte edhe impakt

  Lexo me Shume

  Përçahen artistët, Ndriçim Xhepa sulmon Bujar Asqeriun: “Shoh një a dy persona aty që tregojnë ca cilësi pak si harbute!”

      Përçahen artistët, Ndriçim Xhepa sulmon Bujar Asqeriun: “Shoh një a dy persona aty që tregojnë ca cilësi pak si harbute!”

    Teatri Kombëtar është kthyer në një mollë sherri jo vetëm mos qeverisë dhe artistëve, por edhe mes këtyre të fundit me njëri-tjetrin. Kjo u pa fillimisht në takimin me

  Lexo me Shume

  LSI thërret Nikollën në interpelancë, Mehmetaj: Ministrja në gjyq!

      LSI thërret Nikollën në interpelancë, Mehmetaj: Ministrja në gjyq!

  Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla do të thirret në interpelancë urgjente në seancën e të enjtes së ardhshme për ligjin e arsimit të lartë, ndërsa deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj

  Lexo me Shume

  Dy reperat më të përfolur shqiptarë vijnë për herë të parë në bashkëpunim!

  Dy reperat më të përfolur shqiptarë vijnë për herë të parë në bashkëpunim!

      Fundvitin e kaluar, pamë për herë të parë në një bashkëpunim Noizyn dhe Ledrin, të cilët pas një vere të suksesshme. Pas këtyre të dyve, duket se rradha

  Lexo me Shume

  Humb jetën një tjetër foshnje nga fruthi në QSUT!

      Humb jetën një tjetër foshnje nga fruthi në QSUT!

  Një bebe 4 muajshe, vajzë, e cila ka mbërritur nga Peshkopia me bronkopneumoni ka humbur jetën pak ditë më parë, por njësoj si për rastin e parë, lajmi nuk është

  Lexo me Shume

  Sponsored

  Sugjerim Muzikor: Ledri Vula – TTZ

  Te Gjitha Kategorite